זה לא מחשב, זה לא סמארטפון- זה טאבלט!

טירוף הטאבלטים נמצא קרוב לודאי רק בתחילת דרכו, אולם האמת היא שלרובנו לא ממש ברור מה זה אותו מחשב-לוח מדובר, מי בכלל צריך אותו ומה עושים איתו. האם לפנינו עוד שיגעון חולף או מוצר שבקרוב ייכנס לכל תיק? המסקנות מפתיעות!

אחת לכמה שנים מגיע לשוק מוצר טכנולוגי שבאמת מצליח לשנות את חיינו. מסכי הטלוויזיה השטוחים והאיכותיים, למשל, החליפו מזמן את הטלוויזיות הישנות והמסורבלות; אין צורך להרחיב גם על השינוי האדיר שהטלפונים החכמים- עם מסכי המגע, החיבור התמידי לאינטרנט, האפליקציות ושלל השירותים, האפשרויות והחוויות- הביאו לכל כיס. מיום ליום הולך ומתבהר שמהפיכה אמיתית נוספת נמצאת ממש בפתח- מהפיכת הטאבלטים.

אז מה הם טאבלטים ומה הבשורה הגדולה שלהם?

כאשר סטיב ג'ובס, המנכ"ל המפורסם של חברת אפל, חשף לראשונה את ה- iPad, מחשב-הלוח שנתן את האות לפריצת הטירוף הנוכחי, רוב התגובות והביקורות טענו כי מדובר בסה"כ בסמארטפון מגודל. ואכן, אין ויכוח- הטאבלט הוא האח הקטן (בגיל) והאח הגדול (במידות ובגודל המסך- ראו צילום) של הטלפון החכם. אולם כאן הסיפור רק מתחיל.

למה בעצם מיועדים הטאבלטים?

מחשבי הלוח הושקו כדי להמציא מחדש את הדרך בה אנו צורכים תכנים- דוגמת מגזינים, ספרים אלקטרוניים, תוכן וידיאו (סרטים, תוכניות טלוויזיה, וידיאו קליפים ועוד), אתרי אינטרנט, משחקים, תמונות ומסמכים. למעשה, הטאבלטים נוצרו כדי למלא את החלל שבין הטלפונים החכמים (להן יש מסך קטן יחסית) ובין המחשבים הניידים (שאינם מציעים חווית שימוש טובה מספיק כאשר אנו מעוניינים לצרוך תכנים). אם תרצו, מחשבי הלוח הם פשוט 'סמארט-פדים'.

האם הטאבלטים מספקים את הסחורה?

למען האמת, עד שלא מתנסים בשימוש במחשב-לוח, קשה להבין עד כמה מדובר במוצר מהנה. בדומה לסמארטפונים, מציעים גם מחשבי הלוח מסך מגע דק ואיכותי, חיבור תמידי לאינטרנט (ראו בהמשך), מצלמה איכותית ואלפי אפליקציות להורדה של מידע, משחקים, שירותים ותוכן. אולם לא מדובר בתחליף לטלפון החכם שלכם. הטאבלטים מעניקים חווית שימוש שונה לחלוטין, אשר משלימה את זו של הסמרטפונים. רק נסו לכמה רגעים לגלוש באינטרנט או להשתמש באפליקציה אהובה - באמצעות האצבעות ועל גבי מסך המגע הגדול והמדהים, ופשוט תתמכרו.

אלו טאבלטים קיימים בשוק ושל אלו חברות?

בדומה לשוק הטלפונים החכמים, גם כאן החלוקה העיקרית היא בין מחשבי הלוח של אפל (ה- iPad על דגמיו השונים) ובין אלו המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל. למעשה, כמעט כל מותג מחשבים ואלקטרוניקה מיהר להשיק סדרת טאבלטים, כאשר הפופולאריים ביותר הם מחשבי הלוח מסדרת הסמסונג גאלאקסי, וכן הטאבלטים של HP, אסוס, טושיבה ViewSonic וכמובן אפל. בחנויות השונות ניתן לרכוש טאבלטים שמחירם מתחיל ב- 1,000 ש"ח, כאשר המחיר עולה בתאם לגודל המסך, נפח הזיכרון הפנימי, חוזק המעבד ואיכות המצלמה.

כמו כן מומלץ לשים לב בעת הרכישה, כי המכשיר הוא מכשיר דור 3, אשר מאפשר הכנסת כרטיס SIM. יכולת זו פותחת בפני המשתמש זמינות מירבית לאינטרנט בכל זמן ובכל מקום, גם בסביבה נטולת wifi, ובכך להוציא את המקסימום מהמכשיר.

הטאבלטים מציעים מגוון אפשרויות מהנות של קריאת ספר, גלישה באינטרנט או צפייה בפרק של תוכנית אהובה. רק צאו איתו מהבית, שבו בבית קפה או בגינה וגלו מחדש את הכיף!

להורדת אפליקציות לטאבלטים בקניון האפליקציות של אורנג'- לחץ כאן.


 
  • Viewsonic Viewpad 7