מה קורה כאשר אומנות פוגשת חלום? איך הופכת פנטזיה למוצר מוחשי? כל הסודות מאחורי מוצגי האומנות המרהיבים שממחישים לנו היטב כי השמים הם הגבול. ציון חדאד במסע מרתק שמשלב עבר, הווה ועתיד.

“היהודי מניו ג’רזי שנכנס לחנות הביט במוצגים המרהיבים שניצבו על מדפי הזכוכית בהדר. עיניו נחו על מחלק היין המסוגנן ולא שבעו. ‘הייתי רוכש אותו לעצמי, אך, הוא לא יכול להחליף את גביע הקידוש שלי שקבלתי מהרב כדורי זצ”ל. שלושים שנה הוא מלווה אותי בנאמנות.’ מיד הצעתי לו להביא אלי את הגביע הייחודי. מספר שבועות לאחר מכן כבר הגיע אלי הגביע. תוך זמן קצר כבר היה מחלק היין מוכן. למעלה ניצב בהדר אותו גביע מקודש, ומתחת עמדו עוד 12 גביעים קטנים שנראו זהים לחלוטין למקור, העתקים מדויקים, שנראה כי גם הם הוכנו על ידי אותו אומן שהכין את הגביע המקורי. כשהלקוח הגיע לחזות בפלא, אחזה בו התרגשות והוא לא הפסיק לברך אותי”

 

בסיפור זה פותח ציון חדאד את שיחתנו המרתקת. ציון הוא אמן על שעוסק בייצור ועיצוב כלי כסף אומנותיים ומיוחדים במינם. את האהבה האדירה לכלי כסף ויודאיקה הוא ינק בבית ילדותו, אביו, שלום חדאד, אביהם של האחים חדד, יצרני כלי הכסף הידועים, היה מייצר ומרקע כלי כסף לפני שבעים שנה.  ציון היה נושם את האומנות בבית וגדל בעולם של עיצוב ויופי. את יצירות האמנות היה אביו מייצר בפינה קטנה במטבח הבית ששכן בשיכון ה’ בבני ברק. ציון היה שומע את הלמות הפטיש בעת ריקוע הכסף. ומידי שובו מבית הספר אץ רק לעזור לאביו במלאכה. בשנת 1967 הקימו שלושת האחים את מפעל כלי הכסף האחים חדד. לפני שתיים עשרה שנים פרש ציון מהעסק המשותף והקים עסק משלו. ההתמחות התמידית בכלי הכסף הקנתה לו מקצועיות אדירה וכל רזי התחום גלויים לפניו. המומחיות שלו מתבטאת בייצור עצמאי ובשיתוף פעולה עם אמנים ומומחים ידועי שם בארץ ובאיטליה. “אני מחבר בין כל חלום של לקוח, למציאות.” הוא אומר ומסביר: “כל רעיון שרק עולה בדמיון של מאן דהוא, הופך תחת ידיי למוצר מוחשי. אני יודע לבחור את האמן המתאים לרצון של הלקוח ולתכנן יחד אתו את המוצר שהלקוח דמיין.” חנותו היפהפייה בלובי של מלון הילטון בתל אביב מוכרת לכל שוחרי האומנות הייחודית. משם, הוא מייצר ומכין את כלי הכסף ללקוחות מכל העולם:  מדרום אפריקה, מניו זילנד, ממקסיקו, מפנמה, מארה”ב, מאוסטרליה, מדרום אמריקה, ומקנדה. בעצם, מדובר בכתובת הראשונה לכל יהודי האלפיון העליון . הלקוחות היהודים והלא יהודים מגיעים אליו מפה לאוזן ומהיכרות עם השם המוכר בענף כבר ארבעים שנה, והוא מטפל בכל העניין הלוגיסטי ושולח אליהם כל מוצר עד הבית מתוך אחריות מלאה. “אני מתאים את עצמי לרצון ולצורך של הלקוח ואעשה הכל בשביל שיקבל את מה שהוא רוצה. לא אחת הכנתי טליתות, ספרי תורה, בתי תפילין בשילוב כסף טהור עם עיטורים מיוחדים, ההזמנות הללו מגיעות מיהודים בתפוצות שאוהבים את  הארץ ומעוניינים לבטא את אהבתם על ידי ריקועים מיוחדים של מוטיבים כמו מגן דוד על גבי סטים של טליתות, סידורים, תפילין ועוד. כשהלקוח רוכש את המוצר הוא קונה בעיקר חוויה עמוקה וערכית, לא סתם עוד פריט.”

רוצים לייצר את המוצר החלומי שלכם? השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

השמים הם הגבול

מלאי המוצרים הרחב נוצץ אלינו באלפי ניצוצות של אור. אנו מסתקרנים לשמוע יותר על הזמנות מופרעות וסיפורים אנושיים מרתקים שעומדים מאחוריהם.

ספר על מוצרים מעניינים שהפכת מחלום למציאות

“יש הרבה מוצרים שלא אוכל להרחיב אודותיהם. הם נרכשו באופן פרטי על ידי אנשים ידועי שם מהאלפיון העליון, שערכו הזמנה אישית, דרכה הגשימו חלום פרטי או רכשו אותם כמתנות יוקרתיות ומרשימות לידידיהם. ארגונים ומוסדות רבים מזמינים אצלי מידי חג או אירוע את השי לתורמים ולתומכים בהם.  ” אבל בכל זאת יש ברשותו אוצר של סיפורים: “היה יהודי שנולד במזל עקרב, הוא חגג יום הולדת עגול, חבריו שרצו להפתיע אותו, בקשו ממני להכין לו עקרב. הכנתי לו עקרב יפהפה משובץ באבני חן, עד היום הוא בא להודות לי על המוצג המעניין שניצב בוויטרינה בסלונו.”

הוא שולף עבורנו אפיזודה נוספת ומצביע על חנוכיית ענק שניצבת בחנות “אתה רואה את החנוכיה? מאחוריה יש סיפור מרתק. לפני מספר שנים נכנס לחנותי אדם רוסי. מבטו נח על חנוכיית הכסף שעיצבתי, שהיתה בגודל ישראלי סטנדרטי. ‘אני רוצה שתייצר עבורי חנוכייה זהה, אך ענקית.’ ביקש לי. הסכמתי. הוא היה מהנדס מוצרים מקצוען והבין היטב בייצור חפצים. לקחתי אותו לארבעה מפעלים, אך נוכחנו לראות שהם אינם מסוגלים לעמוד בדרישות הרבות שלו. כששבנו לחנותי, הצבעתי לו על כד מים מעוצב שהיה מונח על מדף צדדי. ‘אני מאמין כי היצרן האיטלקי שייצר אותו יוכל להגשים את רצונך.’ אמרתי לו. הוא בחן את הכלי ואישר שאכן, נראה לו שהיצרן יעמוד בסטנדרטים שלו. טסנו לפירנצה, פגשנו את האמן, וסגרנו על ההזמנה. ייצרנו חנוכייה בגובה מטר וחצי. זאת שנמצאת בחנות היא העתק שלה. לא חולף זמן רב, ושוב מגיע היהודי לחנותי. כעת הוא רוצה להזמין חנוכייה זהה אך גדולה יותר, בגודל שניים וחצי מטרים. הפעם האמן האיטלקי לא היה מסוגל ליצור אותה. לכן פנינו לאומן ישראלי, יליד רוסיה, יחיד ומיוחד, שמוצרי האומנות הבלעדיים שלו  ניכרים בייחודיותם ומקשטים את המקומות היוקרתיים ביותר בעולם. הוא הצליח להכין חנוכייה אמנותית ומדהימה שמתנשאת לגובה של שניים וחצי מטר. החנוכייה הגיעה לאוקראינה וניצבת שם בגאון.”

 

“קהילות מסוימות בתפוצות הזמינו אצלי ארונות קודש עשויים כולם מכסף וזהב, ייצרתי הרבה מזוזות ענק בהתאמה מלאה למשקוף. והיו עוד הזמנות מעניינות רבות מהם נהנים יהודים במקומות רבים בתבל.”

אנו מביטים במוצגים הקסומים ומגלים כי לא מדובר במוצרים מכסף בלבד. ציון משלב בהם זכוכית איכותית, אבן או עץ. פה נעוץ ההבדל בין כל יצרן אחר לבינו. “כל יצרן או אומן מוגבל ביכולות שמציב לו בית החרושת שלו, לא כל בית חרושת מצליח לייצר מוצרים משולבים בחומרים נוספים או כלים בגדלים ודגמים מקוריים. לעומת זאת, אני מנצל את המומחיות והחופשיות שלי ויכול להשתמש בשלושה אומנים או יותר רק עבור מוצר אחד. לא אחת עיצבתי מוצר שעבר מספר מפעלים. האחד התחיל והשני נתן לו את הטאצ’ הסופי החסר.” והוא מדגים לנו את דבריו בעזרת גביע בוהק המיוצר מכסף, מצופה בזהב 24 קראט ומשובץ כולו באבני ספיר מלוטשות. זהו העתק לגביע יקר יותר שייצר שהיה עשוי כולו מזהב טהור משובץ ביהלומים. את רוב המוצרים הוא מייצר לפי הזמנה, אך יש לו גם מוצרי מדף לטובת הלקוחות. שלושת האומנים האיטלקיים איתם הוא עובד, הם אומני עילית שמייצרים יודאיקה רק עבורו. הוא מזמין מהם חנוכיות, פמוטים, אתרוגים וגם פריטים מיוחדים כמו תפוח בדבש מזכוכית מורנו משולבת עם כסף.

המוצר- כסף, השירות- זהב

“אני נהנה להעניק שירות מושלם. זה נותן לי תחושה נהדרת.” מציין ציון. “יש לקוחות בחו”ל שאני טס עד אליהם עם המוצר ולא נח עד שאני רואה אותו עומד באופן יציב בביתם. כמו כן, אני רואה בעיני רוחי את שולחנות השבת המפוארים של מאות הלקוחות, את הקידוש הנרגש והברכות שהם מברכים בעזרת כלי הכסף שלי, ומתמלא באושר עצום.” היה מקרה בו מכרתי מחלק יין ללקוח ממיאמי, הוא התקשר אלי וסיפר שהיין לא זורם בו מספיק טוב. חודשיים לאחר מכן, כשהגעתי לאזור, נסעתי אליו במיוחד וסידרתי את המוצר פיקס. כל לקוח יודע שהוא מקבל אחריות ושירות לכל החיים.”

ויש לו בשורה מעניינת לכל שלוחי חב”ד בעולם: ” לחסידות חב”ד שמורה לי פינה חמה בלב. הדולר האורגינלי שקיבלתי מהרבי שמור היטב בכיסי וצועד עמי לכל מקום בעולם, אני גם משתדל לבקר באוהל הרבי כל אימת שאני נוחת בארה”ב. בר”ח כסלו הקרוב, בכנס השלוחים המרכזי, אתם מוזמנים לערוך איתי ועם מוצריי היכרות קרובה. תוכלו להתרשם מתצוגת הפריטים האומנותיים שלי. כך תראו כי באומנות תמיד אפשר לפרוץ את תקרת הזכוכית ולהגיע לאן שרוצים. אשמח להציע שיתוף פעולה פורה ומשתלם עם שלוחי חב”ד.”

מה השאיפה שלך?

“השאיפה שלי היא להביא את האומנות במיטבה לכל בית יהודי בעולם, שנוכל לפאר את המצוות הקדושות בעזרת כלים נאים ומפוארים המרחיבים דעתו של אדם ומוסיפים למעשיו חן והדר.”

חדאד בגיל 8 עם אביו

אולי יעניין אותך גם:

רוצים לייצר את המוצר החלומי שלכם? השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מדהים , מדהים , מוצרים מדהימים

    חג שמח

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“פתאום כולם נזכרו לטפל בבריאות שלכם!”

פודי’ז! תוספת ירק צבעונית וקופצנית

מאיר צורטקוב בהפקה חובקת עולם • צפו

לצפייה: קובי אריאלי מטריף את הרשת

מלחמות היהודים והבומרנג של ליברמן

פיגוע דריסה: 14 חיילים נפצעו, מתוכם 1 קשה

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

‘אילנא דחיי’ של הרב מרדכי בן דוד

הצצה ראשונה לאלבומו של שרולי ורדיגר

‘מלכות’ ודווידוביץ’ שרים לאדמו”ר מסאטמר

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל