מסכן | צילום: pixabay

לשמחתי הרבה, אתן שולחות עשרות מיילים מדי שבוע, ויחד עם זאת, לצערי, איני מספיקה להגיב לכל המיילים וכאן גם ההזדמנות להתנצל. אני מקווה להצליח להגיב בסוף לכולן. אנא סבלנותכן והבנתכן.

קיבלתי מיילים רבים שהודו לי על מה שכתבתי בעניין הגבולות להתמסכנות, ויחד עם זאת השאלה הגדולה: איך יוצאים משם? מה עושים כדי לא להתמסכן?

בואו נדבר על זה. יש עניין שנקרא להוסיף בטוב. הרבי מליובאוויטש זצ”ל, אמר כי במקום שאדם לא יכול לתקן, הוא צריך להוסיף בטוב. אנחנו לא מתמקדים בסור מרע, אלא בעשה טוב. ומה הכוונה? הרי אישה שרגילה להתמסכן הרבה, חושבת לעצמה: “אוי ואבוי, איך אני מתהפכת עכשיו לחיובית? אין לי סיכוי”, או: “וואו, כמה קשה אני צריכה לעבוד עכשיו כדי לשנות את כל החשיבה…”

אז זהו, יקרות שלי, הסוד הוא לגמרי בפרטים הקטנים. בכלל לא צריכים לשנות המון, או להשתנות המון וגם לא לעשות צעדים דרמטיים. מה כן צריכים לעשות? להוסיף מעט בטוב. נניח את רגילה להתלונן על כל דבר? תקבעי שפעם אחת ביום את לא מתלוננת. ממש תגידי לעצמך: אני עכשיו מביאה טוב. תבינו, לדיבור יש כוח מאוד חזק על האישיות שלנו ועל המוח האחורי – על תת המודע שלנו. כשאנחנו מכניסים למוח מידע, זה מה שהוא יפלוט. לכן תתחילו להרגיל את עצמכן לדבר בטוב. גם אם רע לך עכשיו מאוד, גם אם את פגועה, גם אם את בדיכאון, אל תדברי שלילי, או לפחות תדברי פחות. תתחילו להביא דיבור חיובי, זה ייכנס למוח ואז יהיה לו קל לעזור לנו לשנות הרגלים. כששואלים אותך מה נשמע, תגידי מיד ברוך ה’ מצוין, ותחייכי! גם אם את מרגישה אחרת. כי אחרי המעשים וכל שכן אחרי הדיבורים, נמשכים הלבבות. בהתחלה זה יראה לכן מוזר, ואולי אפילו לא תרגישו כלום. אבל אם תתמידו יום אחרי יום, אני בטוחה שתוך שבוע כבר תבחינו בשינוי. זכרו שצריכים לשים גבולות למסכנות שלנו, ובעיקר להשפיע על ידי דיבור חיובי.

מניסיון אישי, זה עובד! ממליצה מכל הלב לנסות בבית. בהצלחה רבה!

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית לאישה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

הרשמו לניוזלטר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל