קניות ברשת | צילום: William Potter, שאטרסטוק

הנחיות הבידוד הביאו לזינוק חד במספר הרכישות המקוונות בדיגיטל וקמעונאים רבים החלו לראשונה למכור ‘בשלט רחוק’ • תקציבי פרסום רבים שיועדו לעולם הפרינט הוסבו השבוע לדיגיטל, תוך שימוש ביתרון המעקב והתשלום לפי תוצאות

זה היה רק עניין של זמן עד שזה יקרה, והשבוע, בחסות הקורונה, החליטו עסקים רבים במגזר להתחיל לראשונה למכור דרך האינטרנט. בכך למעשה, הפכו הרכישות המקוונות במגזר לדבר שבשגרה, כאשר את נקסט, איביי ואמזון מחליפים עסקים מקומיים מאנ”ש.

הנחיות הבידוד בשל הקורונה, כמו גם סגירת החנויות והעסקים “שאינם חיוניים”, הם הסיבה לכך שבשבוע האחרון מדווחים מפתחי אתרים על עומס פניות לפיתוח אתרי מסחר אלקטרוני, כאשר לראשונה מורגש במגזר החרדי מה הוא כוחו של הדיגיטל.

בשבוע האחרון אף דווח כי ‘שופרסל’, המפעילה את אתר הרכישות הראשון באינטרנט שמיועד לחרדים – ‘ישיר למהדרין’ – המשמש כסניף אינטרנטית של ‘יש’, גייסה 400 מלקטים (עובדים שתפקידם ללקט מוצרים מהמדפים למשלוחים) לעבודה מיידית בתקופת הקורונה, בשל העומס הרב בהזמנות דרך האתר. העומס הכריע בימים האחרונים מספר פעמים את האתר שלה, תוך שהיא גם פרסמה הודעה כי “ייתכן חוסר זמני בחלק מהמוצרים” וכי “ייתכנו שינויים במועדי האספקה”.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

גם במגזר האופנה חברות אשר יש להן נוכחות מקוונת בולטת, דוגמת פוקס שמחזיקה בשליטה באתר טרמינל איקס או עדיקה של קבוצת גולף, מציגות תנועה חריגה וצמיחה במכירות על רקע המשבר.

בעוד במגזר הכללי ישנן חנויות מכירה רבות באונליין, במגזר החרדי העדיפו לחכות שהסכר ייפרץ. את המכה הראשונית נתנה ‘ישיר למהדרין’ עם השקת החנות המקוונת לפני כשנתיים ומאז הצטרפו רבים על גל שקט. כעת, בגלל הקורונה, הפך הדבר לרשמי וצבר תאוצה רבה גם במגזר החרדי.

הדבר גם משפיע על ענף הפרסום החרדי, שכן תקציבי פרסום שעד היום הופנו לפרינט מוסבות לדיגיטל החרדי – בין אם בהקמת אתר מכירות מקוון ובין אם בקידומו ובשיווקו, תוך ניצול היתרון של הפרסום בדיגיטל – מעקב ממוקד אחר תוצאות הקמפיין, צביעת הקהלים ותשלום לפי תוצאה.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל