חולה קורונה מביט מהחלון כשהוא עוטה מסיכת פנים | צילום: Deliris, שאטרסטוק

סקר ‘מאגר מוחות’ קובע כי החרדים הכי מרוצים מהתפקוד הממשלתי במשבר הקורונה – אך באותה מידה גם הכי פחות חרדים מהנגיף • הסקר החדש מסביר את תופעת הזלזול בנגיף בקרב חלקים מהמגזר • הנתונים המלאים

קרוב למחצית מהחרדים (43%) סבורים כי תפקודו של משרד הבריאות במשבר הקורונה הוא “טוב מאוד”, 27% סבורים כי תפקוד המשרד הוא “טוב”, 18% מבני המגזר סבורים כי תפקוד משרדו של ליצמן עם הנגיף הוא “בינוני” ורק 12% סבורים כי תפקוד המשרד הוא “גרוע”. כך עולה מסקר ‘מאגר מוחות’ שבוצע עבור תכנית הראיונות המקוונת של טאטיקה תקשורת.

לנשאלים הוצגה גם האפשרות להשיב כי תפקוד המשרד “גרוע מאוד” אך אף אחד מהם לא בחר בתשובה זו. הסקר מגלה כי הציבור הדתי לאומי והציבור החרדי מרוצים יותר מאחרים מתפקודו של משרד הבריאות.

למרות ששר הבריאות הוא חרדי, נראה כי בציבור החרדי מרוצים עוד יותר מתפקודו של רה”מ במסגרת המאבק בנגיף הקורונה, וכשני שליש מהנשאלים (67%) השיבו כי תפקודו של רה”מ נתניהו במשבר הוא “טוב מאוד”, 15% השיבו כי כי תפקודו “טוב” ומספר נשאלים זהה השיבו כי תפקודו “בינוני”. רק 3% מהנשאלים החרדיים השיבו כי תפקודו של נתניהו במשבר הוא “גרוע”. מדובר בנתון גבוה משמעותית אפילו מהציבור הדתי שם אחוזי התמיכה בליכוד גבוהים משמעותית מאשר ברחוב החרדי.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

לשאלה “עד כמה אתה מודאג או לא מודאג כיום מהשפעת הקורונה על בריאותך?”, השיבו קרוב למחצית הנשאלים החרדיים (46%) “ככה ככה”, 24% השיבו כי הם מודאגים מהנגיף, 21% השיבו כי הם לא מודאגים מהשפעת הנגיף על מצבם הבריאותי, 6% זלזלו לחלוטין בנגיף וענו כי הם כלל לא מודאגים ורק 3% מהנשאלים השיבו כי הם “מודאגים מאוד”.

כאשר נשאלו משתתפי השאלה את אותה השאלה, אך בהיבט הכלכלי, שינו מרבית המשתתפים את תשובתם. מהסקר עולה כי 28% מהחרדים “מודאגים” מהשלכות הקורונה על מצבם הכלכלי, 24% השיבו כי הם “לא מודאגים”, 21% ענו “ככה ככה”, 15% “מודאגים מאוד” ו-12% “כלל לא מודאגים”.

הסקר נערך על ידי פרופ’ יצחק כ”ץ ממכון ‘מאגר מוחות’ והוזמן על ידי תכנית הראיונות המקוונת של טאטיקה תקשורת. כלל הנשאלים בסקר הם מעל גיל 18 והוא מספק הצצה לנקודת מבטם של כלל גווני האוכלוסייה הישראלית באשר לנגיף הקורונה. הסקר נערך בין התאריכים 24.03.2020 – 26.03.2020 והשתתפו בו 506 נשאלים. גודל הטעות הסטטיסטית: 4.4% ברמת ביטחון של 95%.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל