נתניהו במליאת הכנסת | צילום: Gil Cohen Magen, שאטרסטוק

זירה פוליטית // טורו השבועי של יוסי ברגמן ב’בחזית החדשות’

כשתוצאות הבחירות התבררו נודע הברוך הגדול. החגיגות בבלפור היו מוקדמות מהצפוי והקוסם (ויש שיאמרו שכבר לא) הפוליטי לא הגיע בשלישית ליעד ה-61 מנדטים. עם זאת, גם שם יצאו מעודדים במעט, לאור העובדה שמשמאל המצב גרוע עוד יותר. הלכה למעשה, ניתן לומר שכבר נסללה הדרך לבחירות הרביעיות.

למרות הכל, אין ספק שנתניהו סימן וי ענק, כאשר בעודו מתמודד עם שלושה כתבי אישום המונחים על כתפיו, הוא עשה את הבלתי יאמן וגייס קרוב ל- 150 אלף תומכים נוספים. לא יעברו דקות ספורות מחשיפת תוצאות המגמים עד שצבא נבחרי הליכוד המתודרכים יעלו לכל כלי התקשורת ויכריזו כי מדובר בלא פחות מהכרזת אי-אמון במערכת המשפטית ש”תופרת תיקים” לטענתם.

הבחירות האחרונות לא נסובו על שאלת ביבי או לא ביבי, אלא יותר בשאלה האם הרוחניות עדיפה על הגשמיות, האם בירתה של ישראל היא ירושלים או תל אביב, ובקיצור: סביב האמונה. כך למשל, יצאו לא מעט מצביעים לתמוך בליכוד לאחר שנפגעו מהרדיפה אחר העיתונאים שנצפו בתשדיר הליכוד כשהם מבצעים את ‘שבחי ירושלים’ עם נתניהו. מנקודת הראיה שלהם, הייתה זו פגיעה בלתי נסלחת בקדוש להם – ירושלים בירתנו הנצחית.

גם נתניהו עצמו, שעד לא מזמן היה איש ציני באופיו, שינה את פרצופו. הרגע בו בלט הדבר היה בנאום הניצחון שלו עם היוודע תוצאות המדגמים. נאום בו הרגש החליף את הציניות, כאשר המילה ‘תודה’ חוזרת על עצמה שוב ושוב עשרות פעמים – תכונה שמעולם לא אפיינה את האיש. זה לא מה שהיה פעם.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

נכון שהימין לא הגיע ל 61 היקרים, אבל כשרואים שההתעוררות שחלה בימין באה בגלל דברים רוחניים, רק ע”ז צריך לפתוח בקבוק משקה בימי שלישי ורביעי בשבוע הבא.

הליכוד

במפלגת הליכוד ינסו בתקופה הקרובה לחפש עריקים. שם אמנם קיוו לגוש של 60 מנדטים ו’שליפה’ של אורלי לוי-אבקסיס מרשימת השמאל המאוחדת, שרחוקה שנות אור מהאידיאולוגיה שינקה מאביה. וכשדיל הנשיאות לאביה עומד גם הוא על הפרק, הסיכוי לסירוב עמד על אפס. אך למרות ההישג הגדול במנדטים, נוכחו בליכוד לגלות כי בידיהם 58 מנדטים בלבד, והמשמעות היא שנדרשים לה לפחות שלושה עריקים – מלאכה קשה שבעתיים.

בליכוד ינסו גם לקדם ממשלת אחדות, עם או בלי רוטציה, או בכלל לצרף רק את מפלגת חוסן לישראל של גנץ, בתמורה לתפקיד שר הביטחון.

התסריט הגרוע מכל הוא בחירות רביעיות, בו יתמקדו הקמפיינים בכמעט נגיעה בניצחון (אני לא מאמין שאני כותב את זה). עם זאת, מצבו הרעוע של גנץ בכחול לבן, אליו נוספה היום גם חקירה פלילית בפרשיית המימד החמישי, מגדילה את הסיכויים לממשלת אחדות על פני אופציית הסיבוב הרביעי.

כחול לבן

המהלך האחרון שכחול לבן רוצה זה בחירות רביעיות, בשונה מנתניהו שלא ממש אכפת לו. המהלכים שהם כן ינסו זה לבנות את מה שמכונה בעגה הפוליטית בלוק, שיהיה אנטי נתניהו, כי בסוף בסוף – זה הדבר היחיד שמחבר אותם.

תפקידו של בלוק האופוזיציה יהיה בעיקר לגבש את החברים בו כך ש’חלילה’ לא יהיו עריקים לליכוד, לצד מאבק בנתניהו באמצעות כתבי האישום והמשפט שלו שצפוי להיפתח בעוד כשבועיים. מי שיקשה עליהם הוא ליברמן הטרול, שחייב שירגישו אותו שהוא עדיין במשחק.

בנוסף, ינסו חברי הבלוק האופוזיציוני לקעקע את התודעה שנתניהו ניצח, כדי שאם ח”ו יצטרכו לרוץ בבחירות, המורל בקרב מצביעיהם לא יהיה נמוך.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל