התחדשות עירונית | צילום: Piyapong Wongkam, שאטרסטוק

משרד הבינוי והשיכון יפיץ סקר ל-1,500 זוכים, שהליך בחירת דירתם הוקפא בשל הנחיות משרד הבריאות, כדי ללמוד את העדפותיהם בנושא ולסייע בהתאם

כחלק מהערכות משרד הבינוי והשיכון למצב, הורתה שרת הבינוי והשיכון, ד”ר יפעת שאשא ביטון על עריכת סקר מקוון בקרב 1,500 זוכי תוכנית מחיר למשתכן כדי ללמוד על העדפותיהם בסוגיית בחירת דירות באמצעים מקוונים. זאת במטרה לתת מענה לזוכים ולקבלנים בתכנית מחיר למשתכן, שכנסי בחירת הדירות ותהליך שיוך הדירות שלהם נדחו. חשוב לציין שהקפאת הליך שיוך הדירות עלול לעכב את המשך התהליך.

כידוע, אזרחי מדינת ישראל מתמודדים בתקופה האחרונה עם התפשטות נגיף הקורונה, ולאור הנחיות משרד הבריאות הופסקו כנסי בחירת הדירות במחיר למשתכן. על רקע זה, בימים אלה נבחנות אפשרויות מקוונות לקיים הליך לבחירת דירות, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות, שיהיו בתוקף במועד בחירת הדירה.

הבוקר (ד’) יופץ סקר קצר לכ- 1,500 זוכים, שכנס בחירת הדירה שלהם נדחה. הזוכים יתבקשו לענות על מספר שאלות קצרות, במטרה ללמוד האם הם מעוניינים בקיום הליך בחירת הדירה כעת, ואם כן – באיזה אופן. הסקר יופץ אליהם באמצעות הודעת סמס ודואר אלקטרוני והם יוכלו לענות עליו עד מוצאי שבת בשעה 22:00. לאחר מילוי הסקרים, גורמי המקצוע במשרד ילמדו וינתחו את התשובות במטרה לתת לזוכים מענה הולם בכפוף להנחיות משרד הבריאות. בסיום ניתוח התשובות, משרד הבינוי והשיכון ישקול את המשך הצעדים בנושא, ויעדכן את הזוכים והקבלנים בהתאם.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

משרד הבינוי והשיכון מאפשר לזוכים מעוניינים לחתום על חוזים גם בימים אלה, ביחס לדירות מחיר למשתכן שנבחרו לאחרונה. יחד עם זאת, זוכים שלא יכולים או רוצים לחתום על חוזים כעת, הורתה השרה שאשא ביטון לקבלנים שלא לחייבם לעשות זאת. “אנחנו ממשיכים לעשות את מירב המאמצים להגן על זוכי המחיר למשתכן, נוכח המציאות שנוצרה, בניסיון למנוע עיכוב בפרויקטים השונים. כדי לאפשר את הליך בחירת הדירות ושיוך הדירות לזוכים, שהוקפא בעקבות הנחיות משרד הבריאות, יצאנו בהליך מהיר של סקר אינטרנטי, שעל בסיס תוצאותיו נגבש בימים הקרובים מדיניות מסודרת לתקופה הקרובה. אנו ממשיכים לפעול כל העת כדי לאפשר המשך תפקוד שותף של ענף הבניה בכלל, ותוכנית מחיר למשתכן בפרט, לטובת רוכשי הדירות והקבלנים מבלי שזכויות הרוכשים יפגעו”, מסרה ביטון.

לדברי אלעזר במברגר, מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון, “בימים אלה, יותר מתמיד, מחובתנו להמשיך ולפעול לטובת הזוכים בתכנית. בהתאם להעדפות הזוכים, כפי שיעלו במסגרת הבדיקה המהירה שאנו עורכים, נפעל לקדם את הליך בחירת הדירות. קידום עסקאות מכר דירה במסגרת פרוייקט מחיר למשתכן חיוני כעת לשוק הנדל”ן, לחברות הבנייה למגורים, וייטיב כמובן עם רוכשי הדירות שיזכו לדירה במחיר מוזל”.

ראש אגף השיווק במשרד, אריאל רוזנברג, מסר כי האגף נמצא בימים אלה “בקשר שוטף עם יזמים ועם גורמים בענף הנדל”ן וכמובן מתעדכנים כל הזמן במצב. ענף הבנייה הוגדר כענף חיוני, ואנו בוחנים כיצד לאפשר ליזמים ולזוכים, בהתאם לתוצאות הבדיקה, לממש את הזכייה שלהם גם במצב העכשווי של המשק”.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

עוזר דרוק מגיש: שר וחותם ‘דעת תורה’: רולי דיקמן עם הלהיט החדש

א חתונה טאנץ! יוס’ל לייפר, שמוליק לוטרמן ו’נשמה’ במחרוזת פול שמחה

החזן והזמר יוסי שוורץ שר מרטין וידרקר: “שאו שערים”

הקומזיצער דוד ברגר יחד עם דודי קאליש בשיר מתפילתו של “רבינו”!

וידרקר חוגג 85 ואברימי רוט מבצע את לחנו – “אשירה לד’ בחיי”

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל