גם לתפריט תורה משלו. מסעדה | צילום: Elena Dijour, שאטרסטוק

עסקים ואנשים // טורו השבועי של מיכה שולם ב’בחזית הכלכלית’

בימים אלה אני מסיים בס”ד עצומה קורס ממשלתי מקיף וסבוך בנושא ניהול מטבחים / בתי קפה ומסעדות, מה שישלים לי נושאים ספציפיים של עולם המזון והאוכל, שהם אכן עולם שלם ומרתק בפני עצמו.

“תורת התפריט”, מי מכם יודע כמה חישובים וחשיבה עומדים מאחורי העמוד המנויילן שמפאר את השולחן במסעדה? כמה מכם לקח בחשבון איזה השלכות יש לכל שורה או לכל מיקום של מנה, ואפילו לצורת וסוג הגופן…. (כן, מי קפץ ואמר “מיתוג”?)

הצורה והאופן שמרכיבים מנה, אחת מהסיבות העיקריות להכתרת ענף המסעדות שנה אחר שנה כ”ענף המסוכן ביותר במשק הישראלי” עם אחוז פשיטות הרגל מהגבוהים והתכופים בשוק.

וחישובים מרתקים עד לגרמים של התבלינים ושאר ירקות (תרתי משמע). מה רבו מעשיך ה’… האופן המושלם להרכבת הפאזל בצורה מלאה וריווחית לכל הצדדים.

עוד שבוע עבר, והקורס החדש הולך ורוקם עור וגידים. למעשה בבני ברק יש לנו כבר בס”ד תאריך פתיחה – ט”ו בשבט (10.2.20) וגם בירושלים ישנה כבר הרשמה.

לפרטים נוספים השאירו פרטים

בעלי עסקים שרוצים לנהל את העסק שלהם כמו שצריך ויזמים שרוצים לפתוח את העסק בלי לשלם רעב’ע געלט, מוזמנים לתפוס את המקומות שנותרו ולגלות עולם חדש ומרתק שמשלב בפעם הראשונה ובאופן בלעדי רצף שיעורי תאוריה מקיפים על מעל 48 נושאים במגוון רחב של נושאים שנדרשים בשביל לנהל את העסק. ומצד שני חודשיים של ליווי אישי ומקצועי בעסק האמיתי שלכם בשביל לבדוק שהדברים נעשים כמו שצריך באמת. כי מי כמונו יודע כמה פעמים למדנו קורסים אבל לא יישמנו את זה בפועל.

גם מבחינת המחיר אני איש בשורה כי הצלחתי להשיג סבסוד למחזור הראשון והמחיר משקף שליש מהעלות האמיתית של הלימודים והליווי בפועל.

אתם מוזמנים לשלוח לי מייל או להקליק על הכפתור כאן למטה (מה שישלח לי מייל באופן אוטומטי) בשביל לקבל את הסילבוס המלא, ושאר הפרטים המלאים.

ולפני שנעבור לחדשות הכלכלה בהרחבה, מילה אחת על תמורות שקורות בעולם וצפויות להשפיע גם כאן על הכלכלה, תכנית המאה של טראמפ, ונגיף הקורונה הקטלני מסין. איך זה ישפיע? אם אכן הסיפוח יקום עור וגידים, והממשל הצבאי יחדל מלנהל את יהודה ושומרון, מחירי הנדל”ן יזנקו. רישום בטאבו ומשכנתאות יהיו משהו קל יותר וחוקי המדינה יחולו במקום חוקי הממשל הצבאי מה שישפיע מיידית על חוזים עסקיים וחוקי עבודה ועוד.

והנגיף הקטלני שכבר הדביק אלפי אנשים, הכניס להסגר טוטאלי מעל 56 מיליון איש, בינהם לא מעט מפעלים שמייצרים מאות ואלפי מוצרי מזון ומוצרים בכלל שנמכרים במגוון פלטפורמות כמו אלי אקספרס. אני מהמר שבחודשים הקרובים נראה האטה ואף קריסות של סוחרים וספקים שם, וכפועל יוצא גם חוסרים אצל ישראלים רבים שנשענים על הייצור שם.

אולי יעניין אותך גם:

לפרטים נוספים השאירו פרטים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל