תיק איפור | צילום: Pixel-Shot, שאטרסטוק

עמדת טיפוח // טורה השבועי של מעין קרני ב’בחזית לאישה’

פורים עבר, ואנחנו כבר מתחילות להילחץ מניקיונות חג הפסח הבא עלינו לטובה. באיזה משפט מומלץ למגזין לאישה שמכבד את עצמו לפתוח יום אחרי חג הפורים ובעידן הקורונה ההזוי? “ראשית, בואו נירגע…”

האמת שאני עצמי בסוג של פאניקה, חרדה ודיכאון מוחלטים, אז המשפט הזה מיועד אלי. בין פסח וביני יש דרך ארוכה מאוד עכשיו. אני לא פולניה אמתית בכלל. השבוע אוסיף לכן לידע האישי ולעבודות הפסח, ואכתוב על ניקיון המברשות, הספוגיות והאיפור, וסתם על ניקיון תיק האיפור האישי שלנו.

תיק איפור זה דבר שמטבעו “אמור” להיות מלוכלך. אבקות, נצנצים, עפרונות שהפקק ברח, מברשות מלאות באבקה…

איך אנחנו מתמודדות עם כל הלכלוך הזה? אני ממליצה על תיק איפור פשוט וכביס, שעל כל בעיה רצינית פשוט מוציאים הכול ומכבסים, שלא יוציא לך צ’פים אחרי כביסונת עדינה ביד. ממליצה גם על תיק איפור כהה מבפנים שלא תראי כל לכלוך. תיקי איפור הלבנים של ללין יפיפיים בהחלט אך לא פרקטיים בעליל.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית לאישה' במייל. להרשמה:

יש לכן ספוגיות איפור ששכחתן איך הן אמורות להראות? ממליצה לכבס במכונה מידי פעם! יוצאים חדשים וצחים כשלג (ממש ממליצה על ספוגיות ביצה, אני ארחיב על כך פעם אחרת).

ממהרת? שפכי פיירי צהוב לכלים על כל צדי הספוגית, לחצי מס’ פעמים ושטפי היטב! כל המייקאפ יצא תוך רגע! מומלץ לשטוף היטב משאריות הסבון. הפיירי מדהים גם למייקאפ שטפטף על הבגדים, פתרון בלעדי.

בנוסף לזה שהנראות של תיק האיפור ומוצרי האיפור חשובה, יש פה גם מימד חשוב של היגיינה. המברשות והאיפור תופסים לכלוך וחיידקים (המילה הצילו רלוונטית כאן מאוד), ויכולים להדביק אותנו מעצמנו, בפצעונים וכולי. מה עושים? מידי פעם שוטפים ומחטאים. היום אולי כבר יותר.

כמובן שבזמנים רגילים אני מחטאת המון במזוודת האיפור שלי, בין לקוחה ללקוחה המברשות עוברות חיטוי וכמובן אני לא סוגרת שפתון לפני שאני מחטאת אותו היטב. עפרונות וכל דבר שבא במגע עם עור הלקוחה, חשוב מאוד (עכשיו בינתיים אני לא רוצה להתקרב לאף אחת).

מברשות מומלץ לחטא בעזרת תרסיס ניקוי וחיטוי למברשות, ולייבש בניגוב על טישו, לחפיפה יסודית מומלץ להשתמש בשמפו ומים, מרכך גם מומלץ בסוף, ולהניח בשמש על הצד לייבוש מהיר. לא להניח עומד כדי שהמים לא יטפטפו לתוך המברשת ויהרסו את הדבק של השיער.

כל מוצר איפור אפשר לחטא בעזרת שפריץ רחוק של אלכוהול וייבוש. בעזרת אלכוהול אפשר גם להחזיר סומק וצללית שנשברו. אוספים ומפוררים לאבקה, שמים כמה טיפות אלכוהול, דוחסים ומניחים לייבוש, המוצר חוזר לעצמו ולצורתו.

נשים יקרות, אתן האחראיות על הבית, תעשו מאמץ, לחנך את הילדים להתנהג בהתאם להוראת לחיטוי וניקיון. כולנו יודעות במה אנחנו צריכות להתחזק למען עם ישראל, וכמו שכתוב בשמות, כ”ג, “ועבדתם את ד’ אלוקיכם ובירך את לחמך ואת מימיך והסרתי מחלה מקרבך”. תהיינה חזקות!

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית לאישה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

עוזר דרוק מגיש: שר וחותם ‘דעת תורה’: רולי דיקמן עם הלהיט החדש

א חתונה טאנץ! יוס’ל לייפר, שמוליק לוטרמן ו’נשמה’ במחרוזת פול שמחה

החזן והזמר יוסי שוורץ שר מרטין וידרקר: “שאו שערים”

הקומזיצער דוד ברגר יחד עם דודי קאליש בשיר מתפילתו של “רבינו”!

וידרקר חוגג 85 ואברימי רוט מבצע את לחנו – “אשירה לד’ בחיי”

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל