בני גנץ | צילום: דוברות כחול לבן

בהצהרה לתקשורת שנשא אמש (רביעי) תקף יו”ר “כחול לבן” ח”כ בני גנץ בחריפות את רה”מ בנ ימין נתניהו: “נתניהו, תסתכל לי בעיניים. תסתכל לאזרחי ישראל בעיניים. בשם האובססיה שלך להימלט ממשפט אתה משקר, משסה, מפלג, מלכלך, מפיץ שמועות זדוניות ומסית. נתניהו – אתה מרעיל את ישראל”, אמר גנץ.

בפנייה לנתניהו הוסיף, “ב-17 למרץ אתה הולך לשבת על ספסל הנאשמים, בהקראת כתב האישום, תחת הכותרת ‘מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו’ ובמערכת הבחירות אתה פתחת במתקפה של ‘בנימין נתניהו נגד מדינת ישראל’. אתה מאשים את גבי, רמטכ”ל לשעבר שלחם במשך שנים רבות למען ביטחון ישראל, אתה שהצעת לו את תפקיד שר הביטחון. אתה מאשים אותו בהקלטות מפוברקות ובשנאה לאחינו הדרוזים? אתה, שניסית לשבור את ברית הדמים בינינו, שלא היית מוכן להכניס תיקון קטן בחוק הלאום או להוסיף חוק לשוויון עבורם?”.

“אתה, שהארכת את כהונתי כרמטכ”ל וקיבלת ממני דיווחים בלילות מורטי עצבים – מפיץ עליי שקרים והמצאות מוחלטות? הרי רק לפני שנה וחצי הצעת לי להצטרף לליכוד ולהיות שר הביטחון שלך. רק לפני חודשיים, קראת לי לשותפות והצעת לי להיות ראש ממשלה אחריך. נתניהו – איבדת את זה ואתה לא ראוי להיות ראש ממשלה אפילו יום אחד נוסף. אני איתך לא אשב”, הצהיר גנץ.

הוא הוסיף, “מעולם לא חשפתי את השיחות הרגישות והדיסקרטיות בינינו, כשהייתי רמטכ”ל ואתה ראש ממשלה. אני גם לא אעשה זאת, ואתה יודע למה”.

גנץ טען שנתניהו משתמש במדיניות הפחדה. “אנחנו מכירים את שיטת נתניהו. כל מי שהתמודד מולך מבית ומחוץ ספג את הרפש וההכפשות: סילבן שלום, גדעון סער, אריאל שרון ז”ל. ולא רק הם. את היועץ המשפטי שאתה מינית – האשמת בניסיון הפיכה שלטונית. לפרקליט המדינה הצמידו בגללך מאבטחים, כאילו המאפיה מאיימת עליו. שופטים וחברי כנסת מסתובבים מפוחדים ומשותקים. ותמיד באותה השיטה. רגע לפני הבחירות צצים השקרים, ושעה אחריהן הם נעלמים”.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

“מה שאתה עושה בחודש האחרון הוא לא קמפיין שנאה – אלא פשע שנאה נגד הדמוקרטיה והחברה הישראלית. תסתכל על המדינה הנפלאה שלנו, זו שצמחה מערכי הערבות ההדדית והרעות. כרמטכ”ל חוויתי איך המדינה הזו יודעת לחבק ברגעים הקשים ולשמוח ביחד בהישגים. את העוצמה הזו, את הביחד והיופי שברעות – אתה מחריב במו ידיך”, האשים גנץ.

לדבריו, גם בליכוד יש פחד מראש הממשלה. “לקחת את תנועת הליכוד המפוארת והפכת אותה ואת אנשיה לתיאטרון לאומי. מדי יום אני שומע את חבריך לליכוד, שהפכו לשטיח תחת רגליך, מקריאים סיסמאות הזויות ושקריות. אני בטוח שבתוך תוכם ובינם לבין עצמם, הם מתביישים. אתה מאלץ אותם להתנהג כחבורה של פחדנים. גנרלים ואנשים ראויים שהפכו לבובות בצבא של הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים”.

“תבין – עלי לא מאיימים. לא חמאס, לא חיזבאללה ולא איראן. אז בטח שלא אתה. אז אני לא מדבר כמוך – ביג דיל. בזמן שאתה לקחת שיעורי משחק בניו יורק אני הגנתי על המדינה הזו ובניגוד אליך אני עדיין מבקש לעשות זאת. אני בטוח שבימים הקרובים צונאמי של פייק ניוז ישטוף את ישראל. נתניהו – זאת ההזדמנות האחרונה שלך לגלות מנהיגות ואחריות לאומית ולעצור את הרפש, השנאה והשיסוי שאתה זורע בתוכנו”, אמר גנץ.

מהליכוד נמסר בתגובה, “גנץ נראה מאוד לא רגוע הערב. אנחנו קוראים לו להירגע, לשתות כוס מים ולהגיע לעימות. לא להתבכיין ולא להשתולל. פוליטיקה זה תחום קשה, תפקיד ראש ממשלת ישראל – קשה הרבה יותר. גנץ פשוט לא יכול”.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל