הפי בעלי עסקים

חגי תשרי תופסים נפח גדול מאוד מהחודש. ישנן פעמים שהחגים יוצאים בצפיפות כה גדולה ומתרכזים בחודש אחד בו כמעט ולא נותרים ימי עבודה. בדיוק כמו השנה, ספטמבר 2018.

בדיוק כמו שהעובדים נכנסים לכוננות של הספקים לפני החג, גם על בעלי העסקים להיערך מראש ובהתאם לחודש מאתגר שכזה. הרי החשבונות ממשיכים לזרום גם כשכולם בחופש, ההוצאות הן אותן הוצאות ולעתים אך גדולות יותר, ומי אחראי לכל הסדר במערכת?

הפי בעלי עסקים

ראשית נסדר את האתגרים:

  • יש מעט מאוד ימי עבודה בחודש החגים. המשמעות: הכנסות נמוכות יותר. מצד שני, ההוצאות הקבועות נשארות: שכירות, אחזקה, תשלום לספקים, לעובדים, וכו’.
  • יש הוצאות גדולות יותר, גם אם מדובר בהוצאה של מתנות חג לעובדים. הרי מישהו צריך לשלם אותן.
  • בענפי עבודה שונים, דווקא בחודש זה יש לחץ של עבודה, מה שמצריך כח עבודה גדול יותר, ושוב נכנסים כאן להוצאות נוספות. ככל הנראה מבחינת רווח הדבר שווה לבעל העסק, אם כי מבחינה תזרימית, לא בטוח שיהיה לך מה להכניס לבנק – כי הכסף לא תמיד מגיע במידית אלא שוטף+.

איך מתמודדים עם הפערים?

  • ראשית עליכם לעצור ולחשב נכון מהו הפער שיהיה לכם בתזרים המזומנים בחודש המאתגר.
  • אם אתם מצליחים לייעל את מערך הגבייה מלקוחות בתקופה זו ולמצות את גיוס הכסף ששייך לכם, למעשה, אתם כבר בנקודה טובה יותר. לעתים שווה לאפשר ללקוחות תשלומים בפריסה גדולה יותר – העיקר להשיג הוכחה של תשלום עתידי.
  • בעל עסק שמנהל תזרים מזומנים באופן שוטף, יודע לעשות זאת בחכמה כבר חודשיים לפני החגים. הבשורה הטובה היא, שגם מי שפחות טוב בנושא, יכול לעזור לעצמו בדרכים שונות. לדוגמה: בדיקת דחיית תשלום מול ספקים לאחרי החגים וכו’.
  • הגעתם למצב שחסר לכם כסף? החשוב ביותר הוא לשבת בלי להתעצל ולערוך חישוב מדויק של מה קורה בחשבון, מה חסר לי עכשיו ומה יחסר לי עד אחרי סוכות. גשו לסניף הבנק שלכם והראו להם תמונה מדויקת של המהלכים אצלכם. הבהירו מולם כיצד אתם מסדרים את התזרים לאחר החג. אל תגיעו לקצה – אלא עשו זאת כמה שיותר מוקדם. ברגע שהבנק יזהה את הסדר שלכם, את התמונה המקצועית והאחראית מצדכם, על פי רוב הוא יאפשר לכם ליישר קו, ולו זמני.
  • המעלה הגדולה בבניית תזרים מזומנים שנתי היא, שאת הבעיות של מקרים כמו אלו שמנינו בכתבה, תוכלו לצמצם כמעט לאפס.

לפרטים נוספים השאירו פרטים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

הרשמו לניוזלטר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל