המדריך לגירושין
גירושין | צילום אילוסטרציה: באדיבות המצלם

לאחר שתלקקו את הצלקות שהותירו הגירושים בכם, בילדיכם ובבני משפחתם המורחבת ‘תגלו’ לפתע שלאותה התוצאה הייתם מגיעים ללא מלחמות עולם, ללא הכפשות, ללא גרימת נזק בלתי הפיך לכם ולילדיכם, וללא בזבוז משאבי עתק

נזכרתי במעשה שהיה לפני שנים רבות בזוג שחיו יחד כ-20 שנה. לאחר מריבות חוזרות ונשנות החליטו כי חיי נישואיהם הגיעו לקיצם והחליטו לשים פעמיהם לבית הדין תן גט פיטורים זה לזו. כשנה לאחר שהתגרשו החליטו בעצה אחת להינשא שנית, מכריהם הרימו גבה ושאלום מה יום מיומיים השנאה של אתמול הפכה לאהבה האופטימלית? מה השתנה מאז הגירושין? ומה בעצם הביאכם להתחתן בשנית לאחר שנישואיכם הראשונים לא צלחו.

השיב הבעל הטרי, מאז הגירושין הלך כל אחד מאתנו לדרכו, ניסה את מזלו ולאחר זמן מה נפגשנו, חשבנו ומצאנו שאנו עומדים ברף הנדרש לנישואים שניים, על מה שלא מתפשרים בנישואין ראשונים מתפשרים בנישואין שניים.

קחו פסק זמן טרם ההחלטה

לעיתים על אף כל הקשיים בחיי הנישואין (ויש הרבה כאלו) כדאי לקחת פסק זמן, לבדוק את עצמכם, לפנות לבעלי מקצוע, מתוך רצון כנה ואמתי לשקם ולטפח את הזוגיות למענכם ולמען הסובבים אתכם. טיפול, פיתוח מודעות והבנת צרכי בן הזוג מחוללים פלאות בחיי אנשים בכלל ובזויות בפרט.

בטרם תקבלו החלטה שכלו כל הקיצין חיי נישואיכם הגיעו לקיצם ואתם “חייבים” להתגרש, כדאי שתחשבו היטב על הדברים הבאים ורק לאחר מכן תחליטו האם הגיע העת לפרק את “החבילה” או הגיע העת לשקם את חיי הנישואין למענכם ולמען ילדיכם : כמובן שכאשר אין ילדים בתמונה ההחלטה קלה יותר.

ליעוץ משפטי ללא עלות, מלאו פרטיכם:

העתיד של השכן וורוד יותר?

אם אתם חושבים שלאחר מתן הגט “החופש הגדול” הגיע,  יצאתם “מעבדות לחרות”, אתם חופשיים ומאושרים, הכל טוב, ורוד וחיים חדשים ונפלאים מחכים לכם מעבר לפינה ורק השמים הם הגבול לאושר הגדול אותו אתם אמורים לחוות מעתה ועד עולם, לא בטוח שאתם בדרך הנכונה. כדאי שתחשבו  מסלול מחדש, משום שבדרך כלל בהחלטה להתגרש הדמיון והמציאות משמשים בערבוביה. בטרם הורסים את הישן חשוב לבחון האם הבניין החדש אכן יענה על רף הציפיות האופטי אותם אתם בטוחים שבוא יבאו לאחר שכל אחד מכם ילך לדרכו.

אם אתם חשים שהגעתם לתחתית, אתם חווים נישואין אומללים, המצב בכי רע, רע כל כך שלא יכול להיות רע יותר. הכל מתמוטט וחיי הנישואין הפכו לגיהינום. ניסיתים לתקן פניתם לייעוץ אולם מאמציכם העלו חרס, ואז הגעתם למסקנה שלא משנה לכם כלל וכלל מה יקרה לאחר הגירושין לא רלבנטי אם מצבכם יהיה טוב יותר, משום שהמצב כיום בלתי נסבל, אי אפשר לתקן התהום פעורה וכל חלופה אחרת עדיפה על המצב הקיים. אזי יש לשקול בכובד ראש איך מתגרשים בצורה הנכונה והאפקטיבית ביותר עבורכם ועבור ילדיכם.

כך תנהלו את הליך הגירושין בצורה מושכלת

מניסיון בהליכי גירושין, ככלל בדרכי שלום תשיגו את התוצאה הזהה שתשיגו אחר שנים של מלחמה, שנאה הסתה, פגיעה בילדים בעצמכם ובכל מה שזז, ובעיקר בזבוז משאבים כלכליים אותם חסכתם במשך שנים רבות של דם יזע ודמעות.

החלטתם להיפרד, כזוג מבוגרים וכהורים לילדיכם המשותפים, קחו פיקוד נהלו את הליך הגירושין אל תתנו להליך לנהל אתכם. נסו לשבת ביחד ולהגיע להסכמות. ניהול ההליך בצורה מושכל ובהדברות ימנע אתכם לפעול מתוך אמוציות רגשי נקם, אכזבה ועוד ועוד. אמוציות הנן האויב מספר אחד שלהלכים רבים בחיינו בכלל והליך גירושין בפרט.

אולי יעניין אותך גם:

ליעוץ משפטי ללא עלות, מלאו פרטיכם:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. אלי גרוש מהצפון

  מצוין ! טוב מאוד שמשהו קם מהחרדים ואומר דברים כאלו צודקים !
  חן חן !

 2. עו"ד נתן רוזנבלט

  ההמלצה שלי: קחו רב/נית או אישיות ששניכם מעריכים, ותחליטו שהוא הבורר ביניכם וכל אשר יחליט תעשו. מניסיון – זה חוסך מאות אלפי שקלים ועגמת נפש לשני הצדדים.

 3. ט.פ.

  מומלץ מאד לנסות להתגרש בהליך גישור. בגישור תקבלו מענה לצרכים האמיתיים של שני הצדדים ושל הילדים, גישור יחסוך לכם זמן, כסף, ועוגמת נפש רבה.

 4. מעין

  דברים שטוב לשמוע בתור נשואה טריה יחסית-לפחות הבדיחה הראשונה
  אבל עצוב שהכתבה הזו כזו נגישה, ויראלית וכתובה בקלילות,
  כאילו מובן מאליו שהיא שם,
  כאילו כל אחד אמור להתחבר 🙁

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

עוזר דרוק מגיש: שר וחותם ‘דעת תורה’: רולי דיקמן עם הלהיט החדש

א חתונה טאנץ! יוס’ל לייפר, שמוליק לוטרמן ו’נשמה’ במחרוזת פול שמחה

החזן והזמר יוסי שוורץ שר מרטין וידרקר: “שאו שערים”

הקומזיצער דוד ברגר יחד עם דודי קאליש בשיר מתפילתו של “רבינו”!

וידרקר חוגג 85 ואברימי רוט מבצע את לחנו – “אשירה לד’ בחיי”

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל