בשבוע האחרון יצאה ההסתדרות בהכרזות מתלהמות ורוחות מלחמה במספר חזיתות מול חברות גדולות ומבוססות במשק הישראלי. מדובר ברשת “יינות ביתן” שרכשה את רשת מגה, ומתקשה מאוד לממן את התשלומים של הרכישה. לצורך המימון, כשהבנקים “סגרו את הברז” הזדרז בעל השליטה ברשת להעמיד למכירה מספר סניפים קיימים של רשת מגה, מה שיצר כאוס ואי וודאות אצל העובדים שכבר עברו מכירה וקניה בשנה האחרונה, וחוששים (בצדק) מפיטורין לפני ההטמעה אצל הרוכש שזהותו עדיין לא סופית.

לשבחו של וועד העובדים שם, היו”ר הוציא הודעת תמיכה ברשת, בידיעה מפוכחת שמאבק רק יערער את היציבות הפיננסית של הרשת כולה ולמעשה יכול לגרום לנפילה ופיטורין המוניים על מנת להציל את הרשת מקריסה מלאה.

לעומת זאת, בחרה מוכרת לא פחות ואחת מהוותיקות בתחום הסלולר – סלקום – הרוחות סוערות וההסתדרות מלבה לא פחות ממלחמה במנכ”ל הנוכחי שהודיע על פיטורי מאות עובדים על מנת להגיע להפחתת הוצאות של 150 מיליון ₪ בשנה.
מדובר על פיטורין של 600 עובדים בערך, שהם כ-20% מכמות העובדים הכללית של חברת הסלולר, אך ייתכן מאוד שחברה תנצל את המהלך ותרחיב את הפיטורין לקרוב ל-1000 עובדים. בתגובה, הכריז יו”ר וועד העובדים בסלקום על שביתת אזהרה כצעד ראשון לפני סדרת צעדים שהעובדים מתכננים על מנת לבלום את הליך הפיטורין.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

גם האחות הוותיקה יותר – פלאפון – הודיעה על פיטורין של מאות עובדים עוד לפי החג הקרוב, וגם שם עובדי החברה מגובים בהסתדרות ובוועד העובדים, פוצצו ישיבת הנהלה וביטלו את השקת האייפון החדש, מהלך שצפוי להסב נזק כספי עצום לחברה.

חברה נוספת שנקלעה לקשיים והכריזה אתמול (ג’) על סגירתה הסופית היא חברת האופנה, האקססוריז והתכשיטים “מיכל נגרין”, בעלת החברה הוציאה הודעה ל-120 עובדי החברה בה פירטה כי המצב הכלכלי הקשה של הרשת מול התחרות ועלויות הייצור, הכריעו את הכף ולמעשה גרמו לסגירתה הסופית של הרשת כולה.

למעשה, חנויות הרשת בארץ ימשיכו לפעול בחודשים הקרובים על לחיסול המלאי הקיים בחנויות ובמחסני החברה ולאחר מכן ייסגרו סופית. לעומת זאת, חנויות החברה בחו”ל ימשיכו לעבוד בשלב זה, אם כי לא ברור מודל ההפעלה שלהם.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל