הבניה שעומדת להסתיים, שפע הפינוקים והסוויטות המפוארות • הכירו את מלון היוקרה ‘סביון אומן’ • נותרו סוויטות אחרונות להשקעה

יותר ויותר ישראלים החלו בשנים האחרונות להשקיע בנדל”ן בחו”ל, ולא מעט מהם כבר השקיעו בעבר בנדל”ן בישראל והחליטו לשנות כיוון על חשבון ההשקעות בארץ. את התופעה שמתפשטת עוד ועוד מסבירים מומחי נדל”ן בעליית מחירי הנדל”ן בישראל, כמו גם מדיניות המיסוי של הממשלה – מדיניות שמטרתה המוצהרת הינה להקשות על השקעות הנדל”ן ולצנן את מחירי הדיור בישראל.

“כיום”, אומר לנו יזם הנדל”ן נחמן לנגר, “מי שמעוניין לרכוש דירה להשקעה בארץ, נתקל בתשלומי מיסים מרגיזים ובבירוקרטיה שמוציאה את החשק להשקיע בישראל. אבל עדיין, אומר לנגר, כל אלו לא היו מצליחים לגרום לישראלי הממוצע שאוהב את המוכר והקרוב – לצאת ולהשקיע רחוק. הנתון ‘שובר השוויון’ שבסופו של דבר גרם לישראלים לצאת מהבועה הוא אחוז התשואה הבלתי נתפס שאפשר להשיג בחו”ל”.

רק בכדי לשבר את האוזן, אם בישראל התשואה מהשכרת נדל”ן עומדת על סדר גודל של בין 3% ל 5%, הרי שבחו”ל ניתן להגיע לתשואה של 10% ולפעמים ליותר מכך. “מדובר בנתון מדהים וזה מה שבסופו של דבר מדבר אל המשקיעים”, אומר לנגר.

נותרו סוויטות אחרונות להשקעה. לפרטים נוספים:

אם כן, למה אנחנו לא רואים נהירה טוטלית של כל הציבור להשקעות בחו”ל?

“זה פשוט מאוד”, עונה נחמן ופולט אנחה קלה, “השקעות בחו”ל נראות יפה מאוד על הנייר, אולם הרבה פעמים ישנו מרחק רב בין מה שמתוכנן לבין הביצוע בפועל. אני מכיר אנשים שהשקיעו כסף לפני שנים רבות כי הובטח להם שבשטח שקנו יבנה מגדל משרדים, אבל עד היום הם ממתינים שמשהו יתחיל לזוז, אם בכלל”.

אז מה, אתה ממליץ להימנע מהשקעות בחו”ל?

“מה פתאום”, עונה נחמן בהחלטיות. “ההשקעות בחו”ל מניבות פי שניים ולפעמים פי שלושה (!) מאשר בארץ. פשוט צריך לעשות את זה כמו שצריך. קחו לדוגמא את פרויקט הדגל שלנו באירופה – “מלון סביון אומן“. בנינו מלון מפואר ברמה בין לאומית, עם בריכה, חדר כושר ופינוקים נוספים. לא חתול בשק ולא שרטוטים עתידיים. המלון כבר בנוי ובעוד חודשים ספורים יסתיימו עבודות הפנים והוא יחל את פעילותו”.

טוב, אבל האם השקעות כאלו פתוחות בפני משקיעים הקטנים?

“תתפלא לשמוע” עונה נחמן בחיוך “מסתבר שכן. לפני מספר שבועות החלטנו לאפשר לציבור לרכוש סוויטות בודדות להשקעה במלון, והאמת? אפילו אנחנו הופתענו. ההסתערות הייתה עצומה עד שכעת נותרו לנו מספר מצומצם של סוויטות אחרונות”.

מה כל כך מושך בהשקעה במלון שלכם?

“דבר ראשון המלון בנוי. זה לכשעצמו הבדל תהומי לעומת כל מיני בלונים ו’לופט גישעפט’ שלא באו לאוויר העולם. דבר שני אנחנו נותנים ערבויות מאוד חזקות למשקיעים, כמו רישום בטאבו באופן מיידי על שם המשקיע, וחתימת כל עסקה בצורה מסודרת אצל משרד עורכי דין בעל מוניטין, וכשאנחנו מצרפים למשוואה את התשואה השנתית שצפויה לעמוד על יותר מ 10% (!) ואת המחיר הנמוך של רכישת הסוויטה (פחות מ65,000 $) אנחנו מקבלים את השקעת הזהב של העשור. ועדיין לא דיברנו על רבים שבשבילם זו הגשמת חלום: סוויטה מפנקת בבעלותך באומן, דקה הליכה מציונו של רבי נחמן מברסלב זי”ע“.

אז בשורה התחתונה, איך נדע לזהות את ההשקעה הנכונה?

נחמן מחייך חיוך רחב ומפטיר בקריצה: “אחרי שדיברנו זה כבר לא מסובך, צריך לדעת לזהות הזדמנויות“.

אולי יעניין אותך גם:

נותרו סוויטות אחרונות להשקעה. לפרטים נוספים:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל