המערך הלוגיסטי לשינוע קלפיות בבחירות לכנסת | צילום: Gil Cohen Magen, שאטרסטוק

זירה פוליטית // טורו השבועי של יוסי ברגמן ב’בחזית החדשות’

פחות משבועיים משעת כתיבת השורות ואזרחי ישראל יצעדו שוב לקלפי, בפעם השלישית בתוך שנה. האם יהיו שינויים גדולים? מסתבר שכן, אבל שיהיו דרמטיים פחות.

הסיכוי שגוש הימין יגיע ל- 61 זה רק בתנאי שגנץ ימשיך להתראיין, ובפרט אם הוא יגיע לעימות מול נתניהו, אבל לאחר ששלל את העימות כנראה שגם דרך האפשרות הזאת הגוש לא יגיע ל 61.

הדילמה שבו גנץ היה נתון, זה האם להכנע לספין של נתניהו, ובוודאות נתניהו ינצח אותו בעימות, ומצד שני היה מרוויח שקרנו עולה כמועמד שווה לנתניהו.

הלכה למעשה, החליט גנץ להתחמק באלגנטיות עם טענות שעל נתניהו להתמקד קודם במשפטו, ואח”כ יערוך מולו עימות.

אחרי שגנץ נכנע והעניק ראיונות מוקלטים מראש במוצ”ש האחרון, הוא כבר כנראה לא ירוץ להתראיין לתקשורת ובפרט לא לתקשורת הדיגיטלית. הטעויות של גנץ במהלך הראיון, לא בטוח שהורידו לו קולות, כי אפילו אם ישימו במחנה השמאל מטאטא הם גם ירוצו להצביע לו, העיקר רק לא ביבי, אבל זה גרם בעיני המון אדישי הליכוד ללכת להצביע.

• • •

איווט ליברמן הבין במערכת הבחירות כי דרכו להתרסק החלה בשעה שהפסיק לשלוט בסדר יום. המהלך היחיד שעשוי להציל את מפלגתו הוא תקיפת כל מי שאינו שייך למפלגתו – חרדים, דתיים, ערבים ומסורתיים כאחד. אפילו את גנץ הוא התחיל לתקוף. הבעיה היא שהוא כמו הקורונה – נגיף שאף אחד לא הכיר אותו, ומפיל פחד על כל העולם.

מרוב פחד ממנו, כל המפלגות הגדולות פשוט אינן מעיזות לתקוף אותו בפומבי על מעלליו. אם זה כחול לבן, שמפחדים שהוא יפסול אותם, או הליכוד שאינם מעוניינים להגדיל אותו.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

היחידים שכן תוקפים אותו זה ש”ס בקטנה ויהדוה”ת שבנו צוות מיוחד לתגובות עבור ליברמן. הדבר המגוחך בזה, שכשהם היו צריכים לתקוף את גנץ, הם לא השתמשו בצוות התגובות, רק בהודעה לקונית.

האם ההתקפות של יהדות התורה תעזורנה להפיל את ליברמן? כנראה שלא. או שכלל המפלגות הכלליות יתקפו אותו, או שלא יתייחסו אליו כלל.

בשיחה עם גורם ביהדות התורה, הוא אומר ל’בחזית’ כי “כלל ההתקפות נגד ליברמן באו בכלל מנתניהו, שראה בבחירות האחרונות שלליכוד אסור לתקוף אותו, אבל פטור בלא כלום אי אפשר”.

• • •

ממערכת בחירות אחת למשנהו, נראה כי נתניהו מתאהב יותר ויותר ברעיון לשאוב קולות. זה התחיל מחוף הים ביום הבחירות, ובסיבוב השני כאחד הרוכלים בשוק מחנה יהודה, והשבוע כשביקר במגרש בטדי בעת משחק כדוררגל.

לתומי חשבתי שלו תתקיימנה בחירות רביעיות, אולי נתניהו יחליט לשאוב קולות משוק מאה שערים, או בכלל מלהסתובב בגאולה בימי שישי בצהריים.

• • •

מבחירות לבחירות מחריף המאבק על קולות החרדים העובדים. נתון מענין עולה מזה, שמאגודת ישראל לא שומעים את הרחש בחש בנושא, בזמן שבש”ס ובדגל רבים. אולי בגלל שהם לא מתייחסים בזלזול לחרדים העובדים, בזמן שאינו תקופת בחירות.

ובכלל, לאחרונה הצטרפה גם מפלגת ימינה לטרנד, תוך שהיא מנסה לשאוב את קולותיהם ע”י הנציג החרדי יואל שווארץ. השבוע אפילו פתחה שרת המשפטים לשעבר שקד שידור חי בפייסבוק יחד עם שווארץ, על מנת להשיב לשאלותיהם.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל