היחידה לפיתוח חיסונים שבה לפעול בעקבות הקורונה | צילום: Soni's, שאטרסטוק

כשקורונה ובחירות נפגשים: היחידה לפיתוח חיסונים במכון הביולוגי, המסונף למשרד ראש הממשלה ופועל בקשר הדוק עם משרד הביטחון, החלה לאחרונה ביישום סגירתה, בעקבות בעיות ניהוליות וחיכוכים עם משרד הביטחון, אך התפרצות נגיף הקורונה בתקופת בחירות ורצונו של רה”מ נתניהו להוכיח כי הוא פועל להילחם במחלה השיבה את פעילותה של היחידה כסדרה. כך חשף בסוף השבוע העיתונאי חיים לוינסון.

על פי הדיווח ב’הארץ’, היחידה, המפתחת חיסונים לשעת חירום בהכוונתו של עוזר שר הביטחון להתגוננות, משה אדרי, שהוא הגורם האחראי במשרד על התגוננות מפני תקיפות לא קונבנציונליות, נקלעה בשנה האחרונה לבעיות ניהוליות וחיכוכים עם משרד הביטחון ומונתה ועדה חיצונית שתפקידה לבדוק את המשך התנהלות המכון.

מסקנותיה של הוועדה טרם הוגשו לשר הביטחון ועבודתה אף נעשתה מבלי לתאם אותה עם המטה לביטחון לאומי במשרד הביטחון, אך המלצותיה, ביניהן סגירת היחידה, כבר הוכנסו לתוכנית העבודה ואדרי החל כבר ביישומן. זאת, למרות שלא נבדקו סוגיות אסטרטגיות הבוחנות את היכולות של המדינה בחירום.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

בשבוע האחרון שבה כאמור היחידה לפעולה, וזאת בשל הודעתו של נתניהו על כך שפנה ליחידה לפיתוח חיסונים והורה להם לפתח חיסון נגד נגיף הקורונה שמקורו בסין וכונה על ידי ארגון הבריאות העולמי ” covid-19″.

הוראתו של רה”מ נתניהו להשיב את פעילות היחידה על כנה באה לאחר שבדיון החירום שכינס רה”מ נתניהו לפני כשבועיים בעקבות התפרצות הנגיף הוא הופתע לאחר ששמע ממנהל המכון הביולוגי, פרופ’ שמואל שפירא, כי במכון חשבו על שני כיוונים לפיתוח חיסון לנגיף. על פי הדיווח ב’הארץ’, נתניהו כלל לא ידע על הליכי הסגירה, שהחלו ללא תיאום עם המל”ל, התלהב והורה למכון להתחיל לפתח את החיסון ואף הורה להעמיד תקציבים משמעותיים לשם כך.

תגובת משרד הביטחון: “במכון הביולוגי יוצרו ומיוצרים מספר חיסונים כמענה רפואי לאיומי ביו-טרור. באשר לוועדה, זו טרם סיימה את עבודתה ומכאן שטרם הוצגו המלצות כלשהן לעוזר שר הביטחון, ובוודאי שעדיין לא הוצגו לשר הביטחון. בהתאם להנחיית ראש הממשלה, בעקבות התפרצות נגיף covid-19 (קורונה, ח”ל), פועל המכון הביולוגי ביתר שאת ובנמרצות כדי לקדם שתי תוכניות מחקר ופיתוח – חיסון כנגד הנגיף טרום-חשיפה ונוגדנים לטיפול בחולים, במהירות האפשרית. תוכנית המו”פ למענה רפואי אפשרי לנגיף covid-19 במכון הביולוגי הוצגו לשר הביטחון”.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל