ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא

כל אחד ואחת מאתנו נאלץ בשלב כזה או אחר לקחת משכנתא מהבנק.  במקביל להחזר החודשי הגבוה החוק מחייב לבטח את המשכנתא • אז כמה זה יעלה לנו ועד כמה ניתן לחסוך?

תכנון נכון מוביל לחסכון • שאטרסטוק 

על פי נתונים שפרסם בנק ישראל לאחרונה (סוף חודש מאי) בשנת 2017 סך המשכנתאות שניתנו לציבור הסתכמו בכ-4.4 מיליארד ₪  לפי הערכות מומחי הבנקאות בישראל המספרים צפויים לעלות ולטפס בשנים הקרובות. מרבית נוטלי המשכנתא הינם צעירים בגילאי 30 עד 40 – היות וזה טווח הגילאים, נוקטים הבנקים בשורה ארוכה של אמצעי ביטחון כדי להבטיח שההלוואה הגדולה שהעניקו, תוחזר להם במלואה. אחד האמצעים שעומד לרשותם הוא ביטוח משכנתא המורכב משני מרכיבים עיקריים – ביטוח מבנה וביטוח חיים.

  • ביטוח מבנה (דירה)-  החלק הנ”ל בביטוח מיועד להוצאות כיסוי שיקום הנכס במקרה של נזק למבנה כגון: שריפה, רעידת אדמה  שיטפונות ועוד.
  • ביטוח חיים למקבל המשכנתא (הלווה) – פועל להבטיח לבנק המלווה את החזר המשכנתא במקרה של מות הלווה. יש לציין כי היקף הכיסוי בפוליסה הוא לפחות כגובה המשכנתא. כלומר אם המשכנתא בגובה 750 אלף ₪ והדירה בשווי של 2 מיליון ₪ הביטוח יכסה עד סכום כולל של 750 אלף ₪ בלבד.

הבנק המלווה את המשכנתא רשאי כמובן לדרוש מכם לרכוש ביטוח משכנתא כדי להגן על ההלוואה והנכס, אך אינו יכול לדרוש מכם היכן וממי לרכוש את הביטוח. אתם רשאים לרכוש את ביטוח המשכנתא בכל דרך ומכל גורם שיבחרו וזאת כמובן לאחר  השוואת מחירים מדוקדקת ומפורטת.

לבדיקת תיק הביטוח שלך ביעילות וללא עלות השאר כאן את פרטיך

אז כמה זה עולה לנו?

הגענו לחלק החשוב באמת – אז כמה זה יעלה לנו? התשלום על ביטוח החיים למשכנתא הוא תשלום חודשי המשתנה לאורך הזמן ותלוי במספר גורמים בדרך כלל מתחיל התשלום מסכום נמוך יחסית של בסביבות  50-60 ₪  בהדרגה הוא יטפס לכמה מאות שקלים בחודש, ואז צפוי לרדת שוב.

ביטוח המבנה הינו ביטוח שההחזר עליו הינו סכום חודשי קבוע, שגובהו נקבע בהתאם לשווי הנכס עליו נלקחה המשכנתא. גם כאן מדובר בסכום שנע סביב כמה עשרות שקלים מדי חודש בלבד. כדאי ומומלץ לברר על מסלולים שונים שמציעות חברות הביטוח ולראות האם מגיעות לכם הטבות או הנחות.

ישנם חברות המציעות ביטוח הכולל גם ביטוח צד ג’ הכולל כיסוי לנזקים  שייגרמו גם לרכוש של השכנים.

אנו ממליצים לכם לבדוק את גובה ביטוח המשכנתא שיהיה עליכם לשלם בעזרת מנדי גפנר שיעזור לכם לבנות ביטוח בהתאמה אישית ומוזלת >>

אולי יעניין אותך גם:

לבדיקת תיק הביטוח שלך ביעילות וללא עלות השאר כאן את פרטיך

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל