גווני איפור | צילום: Diana Castilla, שאטרסטוק

עמדת טיפוח // טורה השבועי של מעין קרני ב’בחזית לאישה’

הבטחתי לגלות את הסוד של מציאת תת גוון העור שלך לבד, אם הוא ורוד, ניטרלי או צהוב – באמצעות טריק פשוט. אם כי אני חייבת לכתוב קודם על הגיג מעניין ומיוחד שעלה לי השבוע תוך כדי הכנסת\הוצאת\תליית וקיפול כביסה. חשבתי שהדבר יעזור לנו להבין שכסף זה לא הכול, שנוחות של שנייה ואפילו של יום, לא תמיד משתלמת בהמשך.

מכירה את זה שאת עושה דבר אחד, קונה דבר אחד, לומדת דבר אחד ואת זוכרת אותו ומודה עליו או מתחרטת כל יום במשך שנה בכל פעם שאת נזכרת בזה?

אשתף אותך במקרה שארע לפני כמה שבועות. קנינו ג’ל כביסה של חברה לא מוכרת, כי מיהרנו או שזה עלה יותר זול, ממש לא זוכרת מה קרה שם… זהו, המקרה נגמר.

והתוצאות? מאז, בכל פעם (ואני די אוהבת לעשות כביסה, אז זה קורה די הרבה, אני פשוט אוהבת לראות שהמכונה עושה במקומי את העבודה) שאני שופכת את הג’ל לפקק שלו כדי לשים במכונה וסוגרת באדיקות את הפקק בחזרה, הג’ל הנותר לפליטה בפקק עושה לי ביצוע מרהיב של חמיקה מהירה ומתחיל לגלוש בטקסטורה נוזלית על הבקבוק, על המכונה ומשם לפי חוקי כוח הכבידה בעולמינו ישר לרצפה. בקיצור, מקרה אחד, עשרות כביסות של לכלוך ועצבים (עד שאני פשוט אבין לא לסגור את הפקק)

מקרה שני: קנינו רהיטים, וביניהם גם מיטה ומזרונים שהתגלו לאחר כמה שבועות כנוראיים! ומאז הקנייה הזו, בכל בוקר העבודה שלי זה לעקם את הגב הרגיש שלי לכיוון השני כדי שלא יכאב. כן, קנינו חדשים במקום אחר, אבל את עוגמת הנפש של הצעד הזה אני לא אשכח לעולם.

ואיך זה קשור באמת לאיפור, את שואלת? לקוחה מהממת שלי מירושלים שעשתה אצלי ייעוץ איפור, התקשרה אלי ואמרה לי במילים האלה: “מעין, כל בוקר כשאני מתאפרת – אני מודה לך!”

תביני, הסדנה שנעשתה לפני כחצי שנה ואולי יותר ממשיכה ומשפיעה עליה כל יום מאז לפחות למשך שישה חודשים. זה מדהים! מה זה אומר? שלפני הסדנה, כל בוקר היא הייתה מתאפרת ולא ממש אהבה איך שיצא, שלכל שבת היא הייתה משקיעה ולא יצא לה יפה, והכי גרוע, שלחתונה של הבת שלה היא לקחה מאפרת ולא יכלה לסבול את איך שהיא נראתה. היא הראתה לי את התמונות כדי להראות לי מה היא לא אהבה, היא פשוט לא נהנית להסתכל בתמונות של החתונה! (מי מתחברת לסיטואציה?)

אחרי סדנה אחת שלי אצלה בבית, במשך שעתיים וחצי (ואפילו יותר כי היה פשוט מהמם איתה) היא כבר יודעת הכול. היא גילתה את הטעם האישי שלה, איך להתאפר לפיו, עמידות מטורפת לאיפור וכל הדברים שכל אישה צריכה לדעת כדי להראות כמו שהיא אוהבת. מחכה לגלות כבר לכל אחת באופן אישי את כל מה שהיא רוצה לדעת כדי להראות איך שהיא באמת אוהבת.

תסתכלי עכשיו על מפרק היד הפנימי שלך, מה את רואה? ורידים בגווני כחול, ירוק או סגול? ירוק- את צהובה, סגול וכחול-ורודה, גם וגם –את ניטרלית!

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית לאישה' במייל. להרשמה:

חשוב להבהיר כי הגוון של העור לאו דווקא קשור לעדה מסוימת או לעור כהה ובהיר, אלא כל אחת וגוון העור שלה. החלוקה הבסיסית היא כמו שכתבתי: בעור בהיר (חוץ מגוון ממש כהה, רוב סוגי העור בארץ בעצם) זה מחולק לוורוד, צהוב וניטרלי. ולעור כהה – בגווני השוקולד אני מתכוונת, קוראים לזה אדום, צהוב וסוג של אפרפר. כשתניחו מייקאפים בגוונים שונים זה ליד זה, יהיה קל יותר לעין להשוות ולראות הבדלים.

כמובן שיש גוונים צהובים יותר ופחות, וורודים יותר ופחות אבל זה הבסיס הבסיסי…מה נהוג היום? בדרך כלל העור הצהוב נראה בריא יותר, שזוף יותר, ואופנתי יותר, הוורוד קצת פחות. לכן יותר נוטים להתאפר ולאפר בגוונים הצהובים. (אני מדברת על איפור לאירועים סטנדרטיים).

אז מייקאפ צהבהב במידה הנכונה ועם טשטוש נכון, מייפה ומחמיא כמעט כל אחת. חוץ מלוורודות עור ממש – ממש לא מומלץ להסתובב עם פנים צהובות כשל סיני מהמזרח וידיים וורדרדות כשל אסקמוסי מהצפון, ממש לא ילך.

אבל מייקאפ בגוון ורוד ובייחוד למישהי צהובה מטבעה נראה זוועה, וכן, זה לא נדיר בכלל, פשוט נורא, ביחוד למי שצריכה יותר כיסוי כבד של מייקאפ בגלל פצעונים וכולי, ואז המייקאפ הוורוד במלוא עוזו ושכבותיו על פני העור הצהוב שבצוואר נראה בדיחה עצובה מאוד.

אז כדי שלא נעשה לעצמינו פשלות צבעוניות, בודקים את הצבע הטבעי בצוואר, שם הוא פחות נחשף לשמש, ואפשר לראות את הגוון הטבעי והאמיתי שלנו, ומתחילים להתאים.

הרבה יותר קל להשוות מייקאפים זה ליד זה. למי שקשה להבין, יכולה ללכת לחנות איפור ולהסתכל על סוגי המייקאפים הקיימים ואפילו להניח על היד ו… פרט חשוב מאוד: להסתכל באור יום, או פלורוסנט לבן חזק, בשום אופן לא אור צהוב. פשוט תחזרי הביתה, ואם לא פתחת את הבקבוק, במקרה הטוב תצטרכי לבוא ולהחליף.

אור יום זה הסוד לכל הפעמים שאנחנו מודדות משהו באור הקסום והעדין והמחמיא של החנות, ואז חוזרות הביתה ואת מגלה שכל העסק פתאום פחות קסום.

אצלי ביעוץ אני ממש מתאימה ללקוחה את המייקאפ. רוב הצבעים קיימים אצלי ואז העבודה ללקוחה נחסכת… פעם אחת ולתמיד את צריכה לדעת את מספר הגוון שלך בחברה שאת אוהבת ומשם תוכלי להמשיך.

אז איך אני בכבודי ובעצמי בוחרת מייקאפ?

הולכת לחנות, לא פארם ששם המוצרים מוכפלי מחיר, בעיקרון אני ממליצה להיצמד לחברה אחת שאת מרוצה ממנה ולא לנדוד לשדות זרים ולהתאכזב מהתוצאה. (והמוכרות ינסו לעשות את זה) שמה על כל הפנים את גוון המייקאפ שאני חושבת, ובכמות גדולה, כדי לראות את כל הפיגמנט של המייקאפ.

אני גם אוהבת להביא את המייקאפ הקודם שלי ולראות על היד את ההבדלים. מחפשת מראה גדולה בשילוב אור יום (לא מול השמש) ובודקת את ההבדלים לפי הצוואר. אם אני מרוצה, אני קונה, שומרת את החשבונית, חוזרת הביתה לאור הטוב והמוכר, ליתר ביטחון לא פותחת לפני שאני בודקת את המייקאפ שעלי עוד מהחנות. ואז כשכולם מרוצים, אני פותחת. קצת קיצוני, אני יודעת, אבל מעדיפה מלערבב מייקאפים כל יום כדי להגיע לגוון שאני באמת רוצה.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית לאישה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל