ביטל שירה היא לא תלמידה סטנדרטית , היא תלמידה שהתחילה את צעדיה הראשונים בתחום ובחיים כאן ,תלמידה שחיה לומדת ונושמת רפואה משלימה כבר 12 שנה והיא עדיין לא בת 30 !

בפתיחת השיחה איתה אי אפשר שלא להתמגנט מאישיותה האצילית והמבט הנוגה שלה.

אומנם אנחנו מכירות לא מעט שנים אבל עוד לא יצא לנו לשבת ולדבר שיחה מלב אל לב על המקצוע ובכלל.

אביטל שירה היקרה תודה , נהנתי מכל רגע.

אני מתחילה את השיחה איתה מנקודת הזמן של היום  ושואלת אותה באיזה שלב בחיים אנחנו “תופסים” אותה

אביטל שירה חושבת לרגע ומספרת לי  שהחיים שלה כרגע מאוד עמוסים “אני אישה , אמא , עובדת בקופת חולים, בעלת קליניקה ולאחרונה יצאתי בסדנא חדשה ומיוחדת שעבדתי עליה המון זמן , רפלקסולוגיה ביתית שזוכה להצלחות רבות ב”ה, זה לא יכל להיות לפני כן , הסדנאות מכילות 12 שנה של ידע”.

עניין אותי מתי התחילה לראות הצלחות ומה הניע אותה להמשיך וללמוד כל כך הרבה  , “מתחילה עבדתי, היו הצלחות והשתכרתי מהתחושה הזו, לא תכננתי ללמוד כל כך הרבה , זה התגלגל מקורס לקורס , בתחילה למדתי עיסוי ומיד התחלתי לעבוד , ראיתי מה הטיפול גורם לאנשים, רציתי לנסות ולעזור בעוד כלים , להבין ולדעת עוד דברים, לכן המשכתי לרפלקסולוגיה במשך 3 שנים ככל שלמדתי יתר הבנתי כמה שאני צמאה לדעת עוד, רציתי גם פן רפואי לכן התחלתי את מסלול רפואה סינית , מה שעזר לי מאוד בהמשך ונתן לי הרבה מאוד כלים. ככל שאתה לומד אתה מבין כמה יש לך עוד ללמוד, לא תכננתי להגיע לאן שאני היום , רציתי לעזור ולתת ,דברים התרקמו “.

ואני שואלת קצת בהיסוס, במבט לאחר , את שמחה שהלכת עם נטיית “הלב” או שהיית מעדיפה ללמוד קודם לימודים “קוניבנציונלים” יותר ?

“לרגע לא מתחרטת,ידעתי שזה התחום שלי , הרפואה המשלימה , אף אחד לא יכול לקחת את זה ממני , אני בגישה שאדם צריך לעשות את מה שהוא אוהב , זה מה שיגרום לו להצליח , אני תמיד הרגשתי אנשים , הרגשתי את הכוח של המגע , הצלחתי להבין לעומק , אני טיפוס עמוק זו האיכות שלי  ואותה אני מפעילה במה שאני כל כך אוהבת , במקצוע שלי “.

יחד עם זאת היו רגעים של קושי , חולשה ומשבר “חוויתי משבר גדול מהתחום , כשסיפרתי זאת לריקי (אחת המנהלות) היא לא התרגשה ואמרה לי גם זה טוב , מזה אפשר לצמוח”

איך המשבר בא לידי ביטוי? ” קודם כל ככלי מפרנס , האם אני באמת יכולה להשתכר מזה ? ובכלל בתהליכיות של הדברים , חוסר אמון בכלי , האם העזרה היא אמיתית , האם הרפואה המשלימה נותנת מענה נכון?

אספתי את החששות שלי שאלתי וחקרתי , דיברתי עם המון אנשי מקצוע מהתחום “

ואיך היה הרושם שלך, לאחר השיחות איתם ?

” הם חיזקו אותי, כיוונו אותי , נתנו לי להבין את מקומי , אני לא תחליף לרפואה קונבנציונלית , הרפואה המערבית יכולה ללכת יד ביד עם הרפואה המשלימה , הבנתי את המקום שלי בטיפול , איך הטיפול עובד , שאני לא מנסה לסחוט כסף , הרפואה המשלימה לא מתיימרת לפתור בעיות בטיפול אחד או בתרופה , התהליך הוא ארוך , הוא שורשי , זה יכול לקחת זמן. השיחות האלו גרמו לי להאמין בתהליך , להבין אותו.

בנוסף הלכתי לאימון עסקי – מה שהרים אותי ממש ! הקפיץ אותי מבחינת פרנסה , עזר לי להשתמש ביכולות שלי בצד העסקי. העולם הזה לא היה מוכר לי . הבנתי איך להתייחס לכסף , ליכולות עסקיות , זה נתן לי ביטחון בכלי. הבנתי שהמקצוע שלי לא שונה משום מקצוע אחר , כמו שמתכנתת מחשבים מקדישה זמן רב לעבודתה כך אני צריכה להקדיש זמן , מחשבה וכוחות , כאן חל השינוי בהסתכלות שלי על המקצוע.

 האמת שגם לבעלי יש חלק ניכר בעניין , הוא מנהל את העסק שלנו והאחראי על כל העניינים הטכניים, הוא עורך , אני מביאה את התוכן מה שעוזר לי מאוד”.

מה דעתך על מצב הרפואה המשלימה בארץ?

“אני מאוד מרוגשת לראות איך הרפואה המשלימה מתפשטת, כל מטופלת שמגיעה אלי לקופת חולים ואומרת שהופנתה על ידי רופא, מרגשת אותי מחדש”

איך את מרגישה אחרי טיפול ?

“מלאה , נהנית מכל טיפול ,מרגישה שבורכתי וזכיתי”

מה היית ממליצה לתלמידות בתחילת דרכן ?

“שינסו להבין מה הן אוהבות , במה הן רוצות לעסוק , להאמין שהן יכולות לפעול ולעשות. יש קשיים ,כמו בכל מקצוע , לא לפחד מזה, ללכת עם האמת שלך ולא להסס לשאול על מנת להבין”

לסיום , מה את מאחלת לעצמך ?

מאחלת לעצמי

 לחיות בבריאות את ידיעת הגוף נפש לביתי.

להתמקצע .להבין . ללמד. ולזכות להיות חלק מתהליכי ריפוי .

לפרטים נוספים השאירו פרטים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

הרשמו לניוזלטר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל