מיכה שולם מלווה עסק חרדי | צילום: מתוך הסדרה "עשינו עסק"

עסקים ואנשים // טורו השבועי של היועץ העסקי מיכה שולם ב’בחזית הכלכלית’

השבוע אני רוצה לספר לכם על הרצאה שמסרתי לכמה עשרות פרסומאיות חדשות באחת מהמכללות שמלמדות את התחום במגזר. בתחילת ההרצאה החלטתי לעשות תרגיל: עליתי לפודיום ובקול רועד הכרזתי: “אני רוצה להודות להנהלת בית הספר שלכן על האפשרות לעמוד כאן ולתת לכן הרצאה על משהו שאין לי מושג קלוש בו, אבל בגלל שיש לי קשרים עם מנהלת המכללה, היא הסכימה שאמסור כאן בפעם הראשונה בחיים שלי הרצאה, ועוד בנושא פרסום, תחום שמעולם לא עסקתי בו”.

את ההלם שאחז בנוכחים היה אפשר לחתוך בסכין. הלסתות נשמטו והבעת אי אימון ננסכה על הפנים של כולם. ואז, בדיוק לפני שהן התחילו לקום במחאה ולהימלט מהאולם, התפרצתי בצחוק והצגתי את עצמי, את הרזומה שלי ואת הניסיון המעשי שרכשתי במכירות, שיווק ופרסום (וצברתי קצת ניסיון שם).

עכשיו, על הפנים של המאזינות הייתה הבעת פנים של חוסר הבנה. “זו הסיבה שעשיתי כאן את התרגיל הזה… להמחיש לכן כמה לרושם ראשוני אין הזדמנות שניה”, הרגעתי אותן. “ברגע שאמרתי לכן שאין לי מושג בפרסום, לא ספרתן אותי וחלקכן כבר ניסחו את הצעקות למנהלת בית הספר איך היא העזה לבזבז את זמנכן ולעשות ממכן צחוק עם מרצה חסר ניסיון…”

“נכון?” שאלתי, ומלמולי הסכמה נשמעו מכל עבר. “אז זה בדיוק מה שיקרה אם יפנה אליכם לקוח ויבקש מכן לעשות לו פרסום (או מיתוג, אלא מה?). טעות הכי קטנה, או סטיה הכי קלה מהבריף וכל הקוראים והצופים יקבלו רושם ראשוני על העסק, והדרך לתקן את הרושם הראשוני, יעלה לו ולכן כמויות כסף שאין לי את היכולת בכלל לדמיין”.

לפרטים נוספים השאירו פרטים

את זה קוראים יקרים, אני רוצה גם ללמד אתכם: לקוח נכנס לעסק שלכם? קבעתם פגישה עם לקוח או ספק? זיכרו! השניות / דקה הראשונה ישליכו על כל ההתנהלות והיחס שלו אליכם ועליכם, ואת הרושם הראשוני, יהיה לכם קשה מאוד למחוק או לתקן. תחשבו על זה.

בהזדמנות זו אני שמח לבשר כאן (ואתם הראשונים לדעת על זה) על הקמת הפרויקט הבא שלי: “בית הספר להקמת וניהול עסקים”. אספתי ובניתי סילבוס מרתק של 43 נושאים (כמו רווחיות, אומנות המכירות, פרסום, יחידות רווח הפסד, גיוס וניהול עובדים, גיוס אשראי מהבנק, תזרים מזומנים ועוד) שאמסור בעשרה מפגשים, שם נלמד ונתרגל בצורה מעשית כל מה שצריך על מנת להקים ולנהל עסק מסודר ומרוויח. ומכיוון שמהניסיון שלי שום בית ספר לא יוכל ללמד את כולם באותה צורה, אני משיק את ההשלמה ההכרחית והחדשה לחלוטין: כל תלמיד יקבל כחלק מהלימודים כתיבת תכנית מיקוד עסקי יחד איתי, ויעוץ עסקי מלא ואישי לחודשיים מסיום הלימודים כהשלמה מדויקת ומעצימה ללימודים המעשיים.

אז אם אתם בעלי עסקים שרוצים להבין טוב יותר מה קורה אצלכם בעסק, או אם אתם עומדים להקים עסק משלכם, אני מציע עסקה שתכניס לכם הרבה יותר כסף ממה שתדמיינו. באחריות מלאה. כן, יהיו קורסים נפרדים לחלוטין לגברים ולנשים ומתחילים בירושלים ובני ברק (או בכל מקום שתתגבש קבוצה).

מספר המקומות מוגבל מאוד בגלל שאני מתחייב לעבודה מעשית בלימודים, ואת זה אפשר לעשות רק בקבוצות קטנות. אם אתם רוצים לתפוס מקום, או לשאול משהו, אתם כרגיל מוזמנים להשאיר פרטים בטופס כאן למטה ואשתדל בס”ד לענות לכל אחד.

אולי יעניין אותך גם:

לפרטים נוספים השאירו פרטים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל