דרעי בכנס השקת הקמפיין | צילום: יעקב כהן

זירה פוליטית: השבוע אפשר להכתיר את דרעי לספינר המנצח בשירות נתניהו, ולו בשל החומר הרב שסיפק למנהלי קמפיין הליכוד • רשימת השמאל ‘משתדרגת’ ימינה וסולחת לימני מכחול לבן, לא לפני שבנט נכשל בשתיית קולות הליכוד וזועם על שנתניהו כן מצליח לשתות מרשימתו • וגם: שלוש מילים על הפגיעה בגנץ

כבכל מערכת בחירות, והשנה הדבר כבר הפך למיני-שיגרה, יש את רגעי המפץ הגועש עם הכרזת הבחירות, אחריה תקופת שקט שאת דממתה שוברות תרועות הספינים טרם הגשת הרשימות, שוב שקט יחסי – ואז הקמפיינים יוצאים לדרך… אירועי השקת הקמפיין בכלל המפלגות מלוות בשלל כותרות וספינים ולאחריהן חוזרת הדממה לזירה הפוליטית עד לרגע האמת… שבוע הבחירות.

השבוע הזה, אחד אחרי זה שבו הושקו מרבית הקמפיינים, היה כאמור מהסוג השקט ומרבית כותרותיו היו למעשה ההמשך לכותרות הספינים מהשבוע הקודם, לצד קינוח תוסס של ראיון הדרבוקות שנטחן דק דק, כאשר השד העדתי מצטרף לחגיגה.

גם ברגעים אלה, עם כתיבת השורות, טרם ידוע האם הספין של דרעי בכנס השקת הקמפיין בשבוע שעבר, כי ליברמן כבר סגר עם כחול לבן על ממשלה בתמיכת הערבים, הוא אכן נכון או שלא.

בין אם דרעי אמר זאת מידיעה ברורה ובין אם מדובר בספין, ולא משנה אם מאחורי ה’תדרוך’ עומד החבר ‘החדש’ נתניהו (את ‘הישן’, ליברמן, הוא שכח בכיכר ספרא עם משה ליאון), או שלא, מה שבטוח הוא שאין חולק כי הנהנה העיקרי מה’חשיפה’ הוא נתניהו שרכב עליה כל השבוע. לא לפני שצירף למנגינה העליזה את כלל חברי ‘הליכוד’ שחזרו על הדברים בלופ אינסופי בכל במה תקשורתית אפשרית.

וכמו תמיד, השמאל שכבר הוכיח את מומחיותו בירי בתוך הנגמ”ש (היה להם ממי ללמוד…), סיפק לנתניהו חומר נוסף לבערה כאשר היו”ר ניסנקורן ומזהה התהליכים גולן כלל לא שללו את הרעיון בכלי התקשורת השונים.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

אפרופו ירי בנגמ”ש, היה זה יותר ממדהים לגלות שיו”ר איחוד השמאל העבודה-גשר-מרצ, ח”כ עמיר פרץ, בחר לגנות את האו”ם על פרסום “הרשימה השחורה” של החברות הפועלות בהתיישבות (כיבוש בלע”ז). אם זה שמאל, אז מה זה ימין?

כך או כך, השטח לא נרגע ובראיון לרדיו דרום נאלץ גנץ להבהיר כי לא יקים ממשלה עם המשותפת. במקביל, הוזעק איימן עודה לגל”צ בכדי להצהיר שלא יישב עם ליברמן בממשלה. מה שהשניים שכחו לציין זה שביכולתם להקים ממשלה גם בלי עודה, בתמיכתו מבחוץ, וזה בדיוק מה שהליכודניקים פמפמו שוב ושוב ברשת. מה שכצפוי הביא הבוקר (שוב) לשינוי המנגינה של כחול לבן. חבריה הסתערו על תוכניות הבוקר והבהירו שוב ושוב כי לא יקימו ממשלה עם המשותפת, גם בתמיכה מבחוץ.

איך בדיוק יכול גנץ למנוע מעודה וחבריו לתמוך בו מבחוץ? לספינר לפיד הפתרונים…

בתקופה בה נתניהו מקבל את החיבוק הכי חם ברחוב החרדי וסקרים מגזריים מספקים לו 91% תמיכה (מה שכמובן מבשר רעות, בהשוואה לסקרים ארציים בהם הוא די חופף לגנץ, מה שאומר שבציבור החילוני אהדתו של הציבור כלפי גנץ חזקה יותר מאשר לנתניהו) והקרב העיקרי שלו הוא בציונות הדתית, לא מן הנמנע כי אכן כל ה”חשיפה” של דרעי על “הדיל המסריח” איננה יותר מאשר עוד ספין בשירות החבר נתניהו.

האחרון אגב, מתאמץ כל כך ‘לשתות’ את קולותיהם של מצביעי ‘ימינה’, שנראה כי אפילו הקמת המטה החרדי של ‘הליכוד’ השבוע הייתה רק צעד סמלי “שמא יאמרו…”, אפילו את וידר שהחזיק שנים בתפקיד ‘הזיזו’ מחשש שאי שם ברשב”ם לא יאהבו ששנוא נפשם מעיריית בני ברק מתמודד על האלקטורט של יהדות התורה. מי יודע, אולי הגיע נתניהו למסקנה כי הוא כבר מיצה את שתיית קולות החרדים?!

בנט ושקד, כצפוי, לא שתקו לבוס לשעבר שחזקה עליו להפוך לשתיין הקולות הנצחי מקולות מפלגתם, והתרעמו על כך מעל גלי ההיתר. מה שכמובן לא הפך את נתניהו לבעייתי, משלוש סיבות: לכל אחד מותר לנסות לשאוב קולות מאיפה שבא לו, גם אם זו מרצ שתפנה למצביעי עוצמה יהודית; בנט עצמו, לפני החיבור עם הרב רפי, ניסה לשאוב קולות מליברמן וכחול לבן, אז שלא יתמסכן כשהליכוד משיב לו באותו המטבע; ולו בגלל שבנט עצמו מנסה לשאוב קולות מהליכוד.

סייג לחכמה שתיקה

ח”כ הנדל התראיין לעיתון הארץ בשישי האחרון, במהלכו התבטא באמירה בעייתית על סגנון התרבות של עדות המזרח. העליהום שחטף מימין, לצד האתרוג המלטף משמאל, היה הדבר המבחיל ביותר במערכת הבחירות הנוכחית, עד כה. זו אכן לא הייתה אמירה גזענית, אך בכל מקרה זו הייתה אמירה בעייתית. הצביעות עברה כל גבול, ולא בגלל שעל הרבה פחות מכך מאשימים בחריפות את הימין בגזענות. ככה זה כשאתה בוחר בצד הלא נכון של הכביש.

גם הלעג הבלתי פוסק לתופעות הגמגום של גנץ בראיונות והצהרות שונות לתקשורת עברה כל גבול. הניסיון להוכיח את אי-כשירותו של מועמד מצליח או כושל ככל שיהיה באמצעות ‘הוכחת’ פגם כלשהו בלשונו עברה כל גבול. מה גם שלא זה המאפיין שיכריע האם הוא כשיר לכהן כראש ממשלה או לא. תתמקדו בעיקר ולא בטפל, וסייג לחכמה שתיקה.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל