שחינו בים התפילות ביום הדין הנשגב, ופנינו לעתיד טוב ומוצלח. נקווה ונאמין שגם המוזיקה שלנו תתן קולה בחדשנות ובהשקעה, הראויים לשנת תש”פ.

ומילה אחת נוספת, והפעם אני צריך אתכם…

מאמין אני שיצא לכם/ן, קוראיי היקרים, להאזין לאחד משיריי המתנגנים בערוצי הרדיו והמדיה (ואם לא – רוצו לחפש!) וכעת לשמחתי, אני מועמד לתגלית השנה ברדיו “כאן מורשת”. אשמח ואודה לכם/ן בכל לבב, אילו תואילו להקדיש עבורי כ2 דקות מזמנכם היקר, ותצביעו לי בקטגוריית “תגלית השנה” בקישור המצורף! וביחד עמכם אפסע עוד צעד אחד קדימה.. ותודה על כך מראש! (קטגוריית “תגלית השנה” מופיעה בעמוד החמישי בהצבעה)

שנתחיל?

1. ערב יום הדין – ראש השנה, השיק פיני איינהורן את שירו הראשון ‘לא רעב ללחם’, מתוך אלבום הבכורה. פיני הוא תופעה, שחר מעניין ומסקרן שהפציע בשנה האחרונה במוזיקה היהודית חסידית. במקביל למוזיקת הפופ האלקטרונית השוכנת בבטחה במחוזותינו, עולם ה’קומזיצים’ המוזיקליים, שהיה פופולארי עד לפני כעשר שנים, חזר ובגדול. כמובן בפלטפורמת 2020, צבעוני ומסקרן יותר, אבל עדיין ‘קומזיץ’. אחד השותפים העיקריים ביצירתו – הוא פיני, אשר מעבר ליכולתו לסחוף קהל – תכונה הכרחית בקומזיצים הנ”ל, יש לו גוון ואופי משלו, וקשה לפספס את נוכחותו בשטח כשהוא שם. ללחן אחראי ראובן הורביץ ופיני עצמו, כשעל העיבוד וההפקה אחראים, איך לא, אלי קליין ואיצי ברי המוכשרים.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

2. ונמשיך באווירת ימי הסליחות. יהודה שמעה, יוצר צעיר ומסקרן בסינגל חדש ‘בזאת אני בוטח’ כך שמו. אומנם הלחן מצוין, אבל מה שמשך את תשומת ליבי זה דווקא קולו של יהודה. קול שונה, מדויק ומושך לב, ובמידה וסלסוליו הדקים וה’שבירות’ המיוחדות בקולו אינן נובעות מתיקוני Auto Tune (תוכנה המיועדת לתיקוני שירה) כזה או אחר, אלא הן טבעיות לחלוטין – אזי בהחלט מגיע לו שאפו גדול! את השיר הלחין יהודה בעצמו, ועל העיבוד אחראי ראובן חיון. האזינו!

3. פארודיה או שיר אמיתי? את זה תשפטו בעצמכם כשתאזינו לשירם החדש של להקת ‘נשמע’ של אילן אקהרדט, שימי קאסל ואלי גולד – ‘תקע בשופר’. הלחן ה’פאנקי’ היושב על הטקסט מתפילת הלחש, המלווה בקליפ בעל זוויות צילום ‘עליזות’, יוצרות יחדיו מוזיקה טובה על גבול הפארודית, ובהחלט מוזיקה שכיף להאזין לה.

4. ונסיים ברוח הימים עם שירו החדש של יואלי דיקמן ‘פתחי לי’ אותו הוא הלחין, עיבד ואף מבצע בעצמו. וכראוי ליואלי, גם כאן הפעיל הוא את להטוטיו הסימפוניים, לצד פריטות הגיטרה של סינגולדה, וכשהוא עטוף בקולות מקהלת ‘ידידים’ ו’שיר הלל’ , סוגר לנו יואלי את ימי הרחמים והסליחות. אז האם יואלי גם זמר? ימים יגידו.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל