הבחירות מאחורינו, לטוב ולמוטב, ראש השנה כצעד לפנינו, ובחישוב מהיר, זהו הטור האחרון של שנת תשע”ט, ומדורנו הבא יהיה בשנה חדשה ורעננה. כתיבה וחתימה טובה לכולנו!

1. הנני נרגש ונפעם לפתוח בסינגל קליפ חדש שלי, שיצא השבוע. ‘יש מי שמחכה’ כך שמו, והפעם אני מבצע אותו עם הזמר והיוצר האגדי ישי לפידות.

כשסיימנו להקליט את השיר, אני ואהרלה נחשוני המפיק המוזיקלי שלי, חיפשנו פרטנר ראוי עבור הדואט בשיר, ובאינסטינקט טבעי עלה במוחי שמו של ישי כפרטנר המתאים והראוי ביותר לשיר. שיתוף הפעולה התברר כמיוחד ומרגש, ואתם מוזמנים לשפוט בעצמכם!

2. בכל ‘מחזור חיים’ בענף המוזיקה, היו ויהיו תמיד האמנים והזמרים המקדימים את זמנם, כלומר, אלו המוציאים חומרים המעלים דעות רבות המתנגדות ושוללות את החומרים הנ”ל מכל וכל, אך לאחר תקופה לא ארוכה, אנו נחזה באותם חומרים וסגנונות מככבים בבטחה במרכז המיינסטרים החרדי על שלל גווניו. כך קרה בעבר עם מוזיקת הרוק החסידית, וכך גם חוותה המוזיקה האלקטרונית בתחילת דרכה (עיין ערך ‘אוף שימחעס’) – ששוכנת היום בכל רחבת חתונות ישיבתית קלאסית. מוזיקת הפופ של הצמד שרולי ברונכר ונתנאל ישראל, סופגת לא מעט ביקורות על צורתה ומהותה.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

לא אנסה לנבא האם היא תכנס בסופו של יום למיינסטרים הישיבתי או שמא לאו, אלא אתייחס רק לסינגל קליפ החדש שהוציאו הצמד. ‘ענני’ – כך הוא נקרא, והוא מדבר באופן ישיר על הנוער הנושר. בקליפ תוכלו לחוות את סיפורו של נער המתגלגל בדרך עקלקלה בדרכו ‘החוצה’, עד לסוף המפתיע (שאליו פחות התחברתי – יש לציין) בו הוא מוצא עצמו נכנס לאמירת הסליחות בבית הכנסת השכונתי. האזינו וצפו!

3. לא אכחש ואומר שאני פותח את הבוקר האישי שלי בכוס קפה מוקצף, מלווה בעוגיית אלפחורס דלת קלוריות, לצד האזנה לקטע חזנות מובחר כזה או אחר. לא, אינני שם. אך בכל זאת תפס את אוזני קטע החזנות והשירה של החזן הדגול חיים אדלר ובנו ישראל אדלר באירוע הגדול של ישיבת מיר, בניצוחו של יואלי דיקמן בליווי מקהלת מלכות. קטע החזנות המדהים, אותו ביצעו אב ובן באופן מושלם, (יכולותיו הקוליות של ישראל – מדהימות) בעטיפת העיבוד המצוין, ריגש אותי במיוחד, וגרם לי לחזור ולהאזין שוב לקטע המדהים. חפשו והאזינו!

4. לחדש שירים ישנים זה דבר מבורך בהחלט, אך יש לנהוג במשנה זהירות על-מנת לא לאבד את המקור, ובמקביל לייצר משהו חדש שונה ויצירתי. כך היא יצירתו החדשה של אלי הרצליך לשירו של המלחין מרטין מאיר וידרקר הידוע – ‘כל ישראל’ בעיבודו של מנחם בריסטובסקי – חדש, שונה ויצירתי. השיר שמלווה בקליפ נחמד – מעובד היטב ומבוצע ביד רמה. שווה להאזין!

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל