זירה פוליטית: אחרי שבוע אמריקאי ורוסי בניחוח אוגנדי וקינוח סודני, נתניהו חוזר לסבב כנסים בישראל, אך יועציו נמנעים מלכתוש את ליברמן למרות הערכה שהדיל עם הקוקפיט כבר חתום • בזירה החרדית משנים אסטרטגיה ומכריזים מלחמה, אך קולות ההתנגדות למהלך לא פוסקים • וגם: הקרב הפנימי ביהדות התורה

ברחוב החרדי זה כבר מזמן לא מוגדר כ’חדשות’ ונראה כי ברחוב הישראלי כולו גם הפנימו זה מכבר, כי מאז חברה ‘יש עתיד’ לגנץ נפתח ערוץ הסתה חדש נגד החרדים – ידידינו משכבר הימים, איווט, שככל הנראה הגיע למסקנה כי כבר מיצה את פוטנציאל ההון הפוליטי החרדי לאחר שהכתיר את ידידו ליאון לראש העיר ירושלים.

ככל שמועד הבחירות הולך ומתקרב, מגביר ליברמן יותר ויותר את עוצמת ההסתה שלו נגד החרדים. אלא שבשונה ממערכות הבחירות הקודמות, בהן הוחלט אסטרטגית כי ש”ס ויהדות התורה לא תתייחס לאמירותיו, כאילו הוא לא קיים, על מנת שלא לחזק את כוחו הפוליטי, הפעם הוחלט לתקוף אותו ישירות – ובכל הכלים העומדים לרשותם של הח”כים החרדים.

את ירי התותחים הכבד פתחו השבוע סדרת סרטוני הרשת של קמפיין הבחירות של יהדות התורה, שגם לא שכחה להזכיר לכולם את תחקיר ‘הארץ’ שגילה כי “מר החרדים משתמטים ואוכלי חינם” הוא זה שהעניק לתלמידי ישיבת וכוללי ‘הפלג’ פטורים מגיוס ללא הגבלה וללא צורך בהתייצבות בלשכות הגיוס.

ליברמן כצפוי, הכחיש את נתוני התחקיר. מה שכמובן לא עזר לו בהגנה מלאה על מעמדו כיקיר הישראלי שונא החרדים, ומפלגת העבודה-גשר-מרצ מיהרה לשחרר לרשת סרטון החושף את ממדי הבלוף של אדון “מילה זו מילה”. הפקת הסרטון אגב, ארכה הרבה פחות מ- 48 שעות.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

מי שסירבו להגיב בכל תוקף לתחקיר היו דווקא אנשי ‘כחול לבן’, בדגש לח”כי סיעת ‘יש עתיד’ שמשום מה ‘שכחו’ את נושא הדגל של המפלגה, בו השקיעו הרבה יותר משאבים מאשר זעקות יוקר המחיה שנשכחו מזמן. מה שהעלה כמובן שלל הערכות וטיעונים על דיל סגור בין ליברמן לקוקפיט על תמיכה בגנץ לראשות הממשלה. בליכוד אמנם השתמשו בחומר הזה לצרכי הקמפיין, אך על אש נמוכה מאוד וללא כל ‘כניסה’ ישירה בליברמן. מסתבר שלמרות הכל יש עדיין בבלפור מי שבונה על תמיכת המסית הראשי לישראל בנתניהו ברגע האמת.

גם יו”ר ש”ס דרעי לא מילא פיו מים, והחל לחרוש את הארץ בכנסי בחירות שרוב זמנם מוקדש להצלת המדינה מזרועותיו המאיימות של החבר “לשעבר” איווט. זה התחיל בכנס השקת הקמפיין של המפלגה, המשיך לסרטוני וידיאו ברשת וכמובן לכנסי המשך בערי הפריפריה.

למרות שינוי הקו במפלגות החרדיות, הדעות עדיין חלוקות ולא מעט טענות נשמעו השבוע נגד ההחלטה לתקוף חזיתית את ליברמן. בשיחה עם ‘בחזית’ אומר בכיר ב’יהדות התורה’ כי “היחיד שאכפת לנו למה הוא לא מגיב לו זה השר בנט. הרי בשבתו בתפקיד שר הביטחון מן הראוי היה שיגיב”. לדבריו, ” הוא (בנט. י”ב) תקף אותו עד הגשת הרשימות על כל צעד ושעל ומאז אין קול ואין עונה. מה פתאום החליט בנט לשתוק בזמן הכי קריטי?”, זעם.

קולומבוס חוזר לארץ

אחרי שפגה עייפותו ממסעותיו בעולם, החלו מסעות נתניהו בישראל. זה החל באמצע השבוע הנוכחי וצפוי להימשך ברצף עד לסגירת הקלפיות – נתניהו חורש את הארץ עם כמה וכמה כינוסי בחירות בכל יום.

השאלה הגדולה שנשאלת היא האם זה מה שיחפה את הכאב בימין מאי-ישום הבטחת הריבונות אחרי “התרגיל המסריח” שעולל לו ג’ארד קושנר חתנו של טראמפ.

בצידה הימני של המפה הפוליטית טוענים שעל מנת לשבור את מחסום ה-34 בסקרים יהיה נתניהו חייב להכריז על החלת ריבונות מידית לפחות על חלק מההתיישבויות ביו”ש. בימין אגב, יש מי שסבורים שכך אכן יהיה אך נתניהו שומר לעצמו את הזכות הזאת כ’נשק יום הדין’ לרגע האחרון.

אחרים דווקא סבורים שנתניהו מעדיף להיות זהיר על מנת שלא להבריח מהגוש את מצביעי הימין הרך שעשויים לתמוך בגנץ במקרה של צעדי קיצון שעשויים להוביל להסלמה ביטחונית.

מלחמות היהודים

מושג ה”מחלקות” לא חדשה בעולם היהודי והיא נהוגה מזה דורי דורות. מדי תקופה ותקופה מגיע היריב התורן שמחשיב עצמו ל”מוישה גרויס” ומחליט להמר על כל הקופה, גם אם ידוע מראש כי הריב יביא לכישלון וודאי.

כאילו לא די בכך שהחרדים במלחמה על קיצוצים משמעותיים לעולם התורה בשל הגירעון, החלטה שמנדט או שניים עשויים להכריע לטוב או לרע, הוכרזה השבוע מלחמת חורמה בין סיעות יהדות התורה, הפעם בגזרת אסטרטגיית הקמפיין.

במרכזו של העימות התורן עומד סלוגן הקמפיין של המפלגה והוויכוח האם הוא יהיה “זכות הקיום” או “יהדות או כלום”. עד כדי כך היה הוויכוח חם, שבביטאון הבית של דגל ‘יתד נאמן’ נמנעו כשבוע מפרסום מודעות הקמפיין עם סלוגן כלשהו.

בשיחה עם ‘בחזית’ טוענים גורמים במפלגה כי “העובדה שבתוך מפלגה רצים ב- 2 סלוגנים רק תיפגע בהסברה והעברת המסר לציבור”. עוד הוסיפו וטענו, כי “סרטוני הבחירות שדגל התורה מוציאה על דעת עצמה נגד ליברמן, לא יועיל לכלום, וזה רק יחזק אותו בביס הפרטי שלו”.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל