נשא של נגיף הקורונה בבידוד | צילום: beton studio, שאטרסטוק

כפי שהצהיר אמש (מוצאי שבת), ראש הממשלה, המדינה נקטה באמצעים חריפים בניסיון למגר ככל הניתן את השלכות נגיף הקורונה. בשל כך המשק מושבת ברובו. על פי משרד העבודה והרווחה, המסגרות החוץ ביתיות יפעלו כרגיל; עובדי המחלקות לשירותים חברתיים יוגדרו עובדים חיוניים וימשיכו לתת שירות לאוכלוסייה. כל המסגרות החוץ ביתיות שבאחריות משרד העבודה והרווחה יפעלו כרגיל ובכללם מעונות ממשלתיים ואחרים לאנשים עם מוגבלות, פנימיות לילדים ונערים, מעונות ממשלתיים של חסות הנוער ובתי אבות.

דיור בקהילה, הוסטלים, מקלטים לסוגיהם ומסגרות לטיפול בנפגעי ונפגעות תקיפה, יפעלו כסדרם. מעונות היום שבפיקוח זרוע העבודה, ייסגרו לתקופה שנקבעה למוסדות מערכת החינוך. מעונות היום השיקומיים ייסגרו בדומה לחינוך המיוחד במשרד החינוך. אגף ההסדרה והאכיפה והיחידה הממונה על יחסי עבודה יפעלו במתכונת מלאה. מרכזי היום והמועדונים לאזרחים ותיקים לא יפעלו. מוקד 118 של משרד העבודה והרווחה ימשיך לפעול ולתת מענה לפניות הציבור.

היום (ראשון) יכנס שר העבודה והרווחה, אופיר אקוניס, ישיבת הערכות.

על פי הנחיות משרד העבודה והרווחה, עובדי המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות יוגדרו כעובדים חיוניים וימשיכו לעבוד תוך תגבור ביקורי הבית אצל אוכלוסיות הרווחה הזקוקות לכך, בכפוף להנחיות משרד הבריאות והמועצה לביטחון לאומי. מרכזי יום טיפוליים וסיעודיים לבוגרים ומזדקנים עם מוגבלויות ימשיכו לפעול לרבות מרכזי יום אשר מופעלים במרכזי תעסוקה לאנשים עם מוגבלויות.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

בשל רגישותה של האוכלוסייה המבוגרת, המרכזים לאזרחים ותיקים ברשויות המקומיות אמנם לא יפעלו לתקופת הזמן שהוגדרה. לגבי אספקת ארוחות לביתם של באי מרכזי היום והמועדונים תצא הנחיה נפרדת בהמשך. משרד העבודה והרווחה הודיע גם שעובדי שירותי ההסעה למסגרות המשרד יוגדרו גם הם כעובדים חיוניים על מנת שמסגרות אלו יוכלו להמשיך ולספק את השירותים כנדרש.

שירותי המבחן, יחידות הסיוע לבתי המשפט והשירות למען הילד יפעלו בהתאם למתכונת פעילות בתי המשפט וחקירות ילדים יפעלו בהתאם לצרכים ובתיאום עם משרד המשפטים ומשטרת ישראל.

מפקחי הבטיחות במנהל הבטיחות, יפעלו בהתאם למתכונת הפעילות בתחומי בתעשייה, החקלאות וענף הבנייה.

פנימיות הנוער של האגף להכשרה מקצועית יפעלו כרגיל, והמכללות הטכנולוגיות ללימודי הנדסאים וטכנאים מוסמכים ילמדו מרחוק בכלים שונים כדי למזער את הפגיעה בסטודנטים ככל שניתן. האגף לאסדרת עיסוקים ימשיך לתת מענה לבקשות רישוי בכלים לעבודה מרחוק, עבור מהנדסים, אדריכלים, הנדסאים, טכנאים, חשמלאים ויתר העיסוקים המוסדרים על ידי האגף. נבחנת אפשרות לעריכת בחינות לרישוי במתכונת מצומצמת ובשלב זה הוועדות המקצועיות ימשיכו לעבוד כסדרן.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל