‘מפתח’ פועל כבר למעלה מעשור, כרשת מרכזי הכוון תעסוקתי למגזר החרדי בפריסה ארצית רחבה. שירותי מפתח נועדו לתת מענה מקצועי מושלם למחפש העבודה, כולל הכוונה וליווי אישי, אבחון תעסוקתי מקצועי, הכשרה והשמה במקום עבודה מתאים.

המרכזים מעניקים מענה מקצועי מקיף בתחום התעסוקה לפונים אליהם במטרה לקבל סיוע והכוונה במציאת מקום עבודה, בדרך לפרנסה בכבוד. השירות מיועד למחפשי עבודה, גברים ונשים, והוא מופעל בהתאם לכללי ההלכה, עם שעות פעילות נפרדות לגברים ולנשים, כמו גם מקדמי תעסוקה לגברים ומקדמות תעסוקה לנשים.

כל משתתף הפונה למפתח מקבל פגישה אישית עם יועץ תעסוקתי, ועובר אבחון תעסוקתי אישי ללא תשלום, זאת במטרה להציע עבורו את המשרות הרלוונטיות הפנויות כרגע. באם המשתתף מעוניין באבחון תעסוקתי מקצועי מורחב, הוא יקבל זאת בתשלום מסובסד. בהמשך יוכל לבחור באחת ממגוון סדנאות ההכשרה והכנה לעולם התעסוקה, כולל הדרכה לקראת ראיון עבודה, סיוע בהכנת קורות חיים, העצמה ושיפור עצמי.

מרכזי מפתח מציעים גם מגוון קורסים מקצועיים ללימוד אנגלית, מחשבים, כלכלה נבונה ותחומים נוספים, המועברים על ידי מרצים מקצועיים בכיתות הלימוד המצוידות של מפתח.

יועץ התעסוקה יסייע לכל משתתף גם בהחלטה לגבי רכישת הכשרה מקצועית לחיים, המשמעותית מאוד לעתידו התעסוקתי. לאחר קבלת ההחלטה לגבי מסלול הלימוד הרצוי, יקבל המשתתף העומד בתנאי הזכאות שובר מיוחד של משרד הרווחה לסבסוד או מימון ההכשרה המקצועית, כך שהעול הכלכלי של הלימודים יוקל מעליו בצורה משמעותית.

מדובר בסבסוד בסכומים משמעותיים, כאשר לעיתים משתתף מקבל 100% מימון להכשרה שעלותה אלפי שקלים. מעבר לכך, עובד שמתקבל לעבודה לאחר שנרשם במפתח זכאי למענק התמדה של עד 1,700 ₪ ממשרד העבודה עבור התמדה במקום העבודה החדש.

רכזי המעסיקים של מפתח מקיימים קשר קרוב ורציף עם המעסיקים במטרה להבטיח השמה מוצלחת וארוכת טווח של העובד במקום העבודה. גם כאשר מדובר בהשמת קבוצת עובדים, הרכז בקשר עם הקבוצה ועם המעסיק, במטרה להבטיח תהליך קליטה מוצלח הן מבחינת העובדים והן מבחינת המעסיק.

לפרטים נוספים השאירו פרטים

שלום בוקובזה סמנכ”ל ומנהל קשרי מעסיקים במיזם למעשה, משרטט את חזון השירות של מרכזי התעסוקה: “עם המעבר למפעילים עסקיים, נוצר מטבע הדברים רצון לייעל את המערכת מכל הבחינות. אמנת השירות שאנו מטמיעים במרכזים, גורסת שניתן להעניק לכל אחד מ-10,000 מחפשי העבודה הפונים אלינו מדי שנה את מלוא השירות במקצועיות ובאדיבות. אנחנו גם רואים בשטח כי מתן שירות אישי מניב בסופו של יום תוצאות מעולות. העובדים שמקבלים את הליווי האישי לאורך תקופה משמעותית, משיגים תוצאות טובות יותר בקליטה במקום העבודה ובהתמדה לאורך זמן בשוק התעסוקה. ברגע שאנחנו נותנים שירות טוב יותר למועמד, כולם יוצאים מורווחים: מקדם התעסוקה המתמלא סיפוק מההצלחה, המועמד החרדי המגיע למשרה המתאימה עבורו, משרד הכלכלה העומד ביעדים של שילוב חרדים, המעסיקים שמקבלים עובדים כשירים יותר והמכללות שמצליחות לתת את הכלים הנכונים בלמידה לבוגרים”.

שמואל גוטליב מנהל הדרכה וקשרי מעסיקים ארצי -מטרה טובה: ‘מרכזי מפת”ח מעניקים מענה לכל יהודי חרדי שפונה לחפש עבודה על פי הוראת רבותיו.  העבודה ב’מפתח’, יש לה משמעותית מעבר לביצוע המשימה עצמה.  בהזדמנויות רבות אנחנו נחשפים מקרוב לסיפור האישי של מחפש העבודה שהצליח למצוא עבודה דרכינו,  ואז אתה קולט את עוצמת העשייה וכיצד היא באה לידי ביטוי בהבעות התודה שלו. תחושת השליחות והרצון לסייע לכל מחפש עבודה להגיע אל המשרה המתאימה עבורו, היא המנוע המשמעותי ביותר עבור הצוות התעסוקתי במפתח.

 

אודות מפתח:

מרכזי מפתח עומדים לשירות הציבור בערים אלעד, אשדוד, באר שבע, ביתר עילית, בית שמש, חיפה, מודיעין עילית, נתיבות, פתח תקוה וצפת. המרכזים מעניקים מגוון רחב של שירותים מקצועיים בתחומי התעסוקה וההשמה, כולל אבחונים וייעוץ תעסוקתי אישי, מבחר קורסים וסדנאות מקצועיות בתחומים מבוקשים, הדרכה והכוונה להתנהלות נכונה בעולם התעסוקה, עזרה וליווי בתהליכי ההשמה ועוד.

השירות במפתח ניתן לכלל התושבים בערים הסמוכות למרכז, כאשר למעשה כל מחפש עבודה מהמגזר החרדי זכאי לקבל שירות באחד ממרכזי מפתח הפרוסים ברחבי הארץ. (למעט תושבי ירושלים ובני ברק המקבלים שירות במרכזי כיוון/הכוון תעסוקתי).

מנהלי מרכזי ‘מפתח’ עומדים בקשר קבוע עם ראשי הקהילות בכל עיר ומקיימים שיתוף פעולה פורה עם נציגי הציבור החרדי באזור פעילותם, במטרה לקדם ולסייע במציאת מקומות עבודה כשרים ומתאימים לתושבים.

ב’מפתח’ עומדים לשירות הפונים מקדמי תעסוקה מקצועיים ובעלי ניסיון רב בהתאמת מקום עבודה לכל משתתף, כולל יועצים לגברים ויועצות לנשים, במטרה להעניק שירות מותאם ונגיש לגברים ולנשים המעוניינים למצוא עבודה מתאימה, או להתקדם למשרה בכירה. ל’מפתח’

מאגר משרות עדכני הכולל מאות משרות איכותיות במגוון ענפי המשק, כולל פילוח מדויק לפי אזור גיאוגרפי ודרישות התפקיד.

כיום מציעים במרכזים לפונים, מסלולי לימוד הכוללים גם לימוד פיתוח סייבר במשרד הביטחון ומסלולי לימוד למשרות בכירות בענף ההיי טק. שינוי זה הוא גם פרי הדרישה מהשטח של עוד ועוד חרדים המבקשים להשתלב במשרות בכירות איכותיות ומתגלמות בעולם התעסוקה.

אולי יעניין אותך גם:

לפרטים נוספים השאירו פרטים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל