בזמן שהתודעה הציבורית סביב מחלת השמנת היתר בעולם עושה את שלה ואט אט נתוני הסובלים מהמחלה במגמת ירידה, יש מי שלא חשב על הרעיון של תזונה בריאה. מדובר בנער מתבגר בריטי כבן 17, שלפי הדיווח בכתב העת Annals of Internal Medicine התבססה התזונה שלו “על צ’יפס מקומי ובנוסף הוא נהג גם לנשנש חטיפים ומדי פעם פרוסות לחם לבן ופרוסות דבר אחר. פירות וירקות לא ממש היו שם. הוא הסביר זאת כרתיעה ממרקמים מסוימים של אוכל שהוא לא יכול היה לסבול, ולכן אלה היו סוגי האוכל היחידים שהוא הרגיש שהוא יכול לאכול”.

הנער, ששמו לא פורסם, סבל מחולשה משמעותית כתוצאה מתת-תזונה, אך עד שהסכים לקבל את הטיפול בהפרעת האכילה הוא החל לסבול מאובדן ראיה המוגדרת במונחים רפואיים נוירופתיה אופטית תזונתית (Nutritional Optic Neuropathy) – מצב הניתן לטיפול באבחון מוקדם, אך כשהוא לא מטופל הסיביים העצביים בעצב האופטי מתים והנזק הופך להיות בלתי הפיך.

“הוא איבד מינרלים מהעצם שלו, וזה היה די מזעזע עבור ילד בגילו. היו לו שטחים מתים ממש באמצע שדה הראייה שלו. זה אומר שהוא לא יכול לנהוג וקשה מאוד לקרוא, לראות טלוויזיה או להבדיל בין פרצופים. הוא כן יכול להסתובב באופן עצמאי כיוון שהראייה ההיקפית שלו לא נהרסה”, סיפרה הרופאה שטיפלה בו בבית החולים.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

הרשמו לניוזלטר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב3 כתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל"בחזית" לקבלת החדשות החמות ישירות למייל