פדיון נפש

פדיון נפש הקדמה

כִּי נֶפֶשׁ הַבָּשָׂר בַּדָּם הִוא, וַאֲנִי נְתַתִּיו לָכֶם עַל הַמִּזְבֵּחַ לְכַפֵּר עַל נַפְשֹׁתֵיכֶם, כִּי הַדָּם הוּא בַּנֶּפֶשׁ יְכַפֵּר פסוק זה מספר ויקרא מלמד אותנו על מטרת הקרבת הקרבן בבית המקדש ובאופן ספציפי יותר על זריקת הדם. תהליך זה נועד לטהר את נפשו של מקריב הקורבן ולהביא לו רוח חדשה. להסיר מעליו את כל החסמים והקליפות מקורות הרוע והצרות בעולם ולחדש את נפשו ואת מזלו ולהשפיע עליו שפע של אור והצלחה בדרכו החדשה של האדם.

למרבה הצער אין לנו בית מקדש אין לנו קורבנות, אז מה נשאר עם הנפש הפגומה שלנו עם הקשיים הסבל והצרות? האם בגלל שבחטאי האבות שלנו נחרב הבית נגזר עלינו שלא נוכל לטהר ולכפר את הנפש שלנו?

בורא העולם אב הרחמים לא השאיר אותנו בודדים חלילה. הוא הותיר לנו דרך מיוחדת שבה נוכל לטהר את הנפש לסלק את הכתמים שדבקו בנו ולפתוח מחדש את שערי הרחמים והמזל. והדרך היא עוברת אצל הצדיקים הגדולים שבכל דור ודור העוסקים בחכמת הקבלה בתורת הזוהר הקדוש.

בכוח עיסוקם בחכמת הקבלה ותורת הסוד, מסוגלים הצדיקים לפדות את הנפש לנקות אותה מהלכלוך והרפש שדבק בה ולחדש את נעוריה מחדש. לפתוח את שערי הישועה ולבטל את הגזירות הקשות שנגזרו על הנפש.

אחד ומיוחד אשר קיבל את הכוח לפדות את נפשות ישראל, הוא האדמו”ר מאשלג שליט”א. כ”ק האדמו”ר הינו נכד לבעל ‘הסולם’ שהאיר את עיני כל ישראל בתורת הזוהר. חיבורו עשה רעש גדול בשמים ובארץ. גדולי ישראל עודדו את תלמידיהם ללמוד בפירוש הזוהר של בעל ‘הסולם’ ובכוח הלימוד זוכים לקרב את הגאולה.

בזכות פתיחת שערי אורה של ספר הזוהר, זכה בעל ‘הסולם’ להיות פודה נפשות. תפילתו של הרבי בקעה שערי שמים וחוללה ניסים ונפלאות. עד היום אלו אשר זכו להיפקד בישועה מהרבי בעל ‘הסולם’ מספרים בהתרגשות על הגזירות שהסיר הרבי בפדיון נפש. על החולים שהתרפאו באורח פלא, על אנשים שפשטו את הרגל וחזרו לעשירותם,  על זוגות שכבר כמעט ופרקו את החבילה והשלום והשלווה שבו לביתם ועוד מופתים וניסים רבים. 

את כוחו הוריש בעל ‘הסולם’ לנכדו הרבי מאשלג שליט”א, שפועל היום ישועות נפלאות באמצעות פדיון הנפש ומעתיר על הפונים אליו ומבקשים ישועה מאת ד’. הרבי מאשלג שליט”א נודע כמי שלתפילותיו ולברכותיו יש כוח לחולל נפלאות והוא המסוגל להביא מזור פדיון נפש. 

כמו בבית המקדש הרבי הוא בחינה של הכהן, שהיה מקריב את הקרבן ומתפלל בעד נפשו של האדם. כך הרבי מחולל שינוי בנפשו של האדם הנותן צדקה עבור פדיון נפש, ופודה אותו  בכוח התפילה וסודות התורה מהקליפות ששקעה בהם הנפש מהרוח הרעה הסובבת אתה ומכל מיני מזיקים וגזירות רעות שדבקו בנפש וחוסמים את הטוב מלבוא. 

זכות גדולה עשה עמנו הקב”ה, שלא הותיר אותנו לבד עם הקשיים המחלות הצרות היגון והאנחה. בידינו לפדות את הנפש אצל הצדיק הרבי מאשלג שליט”א  להיגאל מכל הייסורים המכאובים ולחדש את הנפש שלנו, ממש כמו שזכו אבות אבותינו שזכו לפדות את נפשם בבית המקדש.

לפרטים נוספים השאירו פרטים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

הרשמו לניוזלטר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל