עד כמה בטוח צילום שיניים ברנטגן דיגיטלי?

צילומי רנטגן דנטליים הינם תהליך אבחון נפוץ שנחשב בטוח מאוד. בצילומי הרנטגן הדיגיטליים יש מינון נמוך מאוד של קרינה. אם אתה מודאג מתהליך צילום שיניים או תוהה אם כדאי לוותר על תהליך זה בשל מצבים רפואיים אחרים – בא נצלול קצת יותר עמוק לתוך תהליך צילום השיניים, דרך הביצוע שלהם וצורת הטיפול האופטימלית ביותר.

כאשר צילומי רנטגן דנטליים מבוצעים כראוי עם אמצעי זהירות נאותים במקום, יש מעט מאוד סיבה לדאגה. בדיקה שגרתית עם ארבעה צילומי רנטגן חושפת אותך בערך לאותה כמות קרינה שתספוג בזמן טיסה קצר של שעה עד שעתיים בתוך מטוס נוסעים נפוץ.

צילום שיניים

מי צריך צילום שיניים פנורמי

כיום, צילומי רנטגן משמשים באופן דיאגנוסטי כדי לעזור לרופאי שיניים לראות פרטים על מצב השן שבדרך כלל בלתי נראים לעין. על ידי צילומי הרנטגן רופאי שיניים יכול לזהות טוב יותר בעיות שונות בחלל הפה. באמצעות צילומי רנטגן אלה, רופא השיניים שלך יכול לראות:

  • אזורי ריקבון, כולל אלה בין השיניים או מתחת למילוי.
  • איבוד עצם הקשור למחלת חניכיים.
  • זיהומים בשורש השן או בין השיניים.
  • גידולים.
  • שינויים בתעלת השורש.

ללא צילומי רנטגן, רבות מבעיות אלו לא יכלו להיות מאובחנות. עם רנטגן כנקודת מוצא, רופאי שיניים מצוידים היטב יותר כדי להכין שתלים, תותבות, פלטה, וטיפולים דומים אחרים המתאימים בדיוק עבורך.

צילום שיניים

X-Rays דנטלי לילדים

הורים רבים מודאגים לגבי ההשפעה של צילומי רנטגן על ילדיהם, ילדים רגישים יותר לקרינה. עם זאת, כמות הקרינה בצילום שיניים ברנטגן עדיין נחשבת בטוחה לילד. היות שהלסתות והשיניים של הילדים משתנים ללא הרף, חשוב לפקוח עין על תהליך התפתחות השיניים של ילדיכם. צילומים אלה מבצעים מטרות חשובות רבות לחולים צעירים ועוזרים לרופאי השיניים.

חשוב לילדים לבקר את רופא השיניים באופן קבוע, כדי לקבל תוצאות טובות כפי המומלץ על ידי המומחים לכך. לוח הזמנים המדויק עבור צילומי רנטגן אלה ישתנו בהתאם לצרכים האישיים של הילד.

את סניפי הצילום ושעות הפעילות תוכלו לבדוק באתר אור השן ולבחור את הזמן המתאים עבורכם.

צילום שיניים בהריון

לנשים בהריון מומלץ בדרך כלל להימנע מצילומי רנטגן. למרות שהקרינה היא מינימלית, עדיף להימנע מכל חשיפה אפשרית כדי לשמור על בריאות העובר המתפתח. מסיבה זו, חשוב לספר לרופא השיניים שלך אם את עשויה להיות בהריון.

עם זאת, ישנם מקרים בהם נשים בהריון עדיין צריכות לעשות צילומי שיניים ברנטגן. אם את כרגע באמצע תוכנית טיפול שיניים, ייתכן שאת צריכה צילומי רנטגן במהלך ההריון שלך. דוני בנושא עם רופא שיניים מומחה כדי לקבוע את הדרך הטובה ביותר את המשך הטיפול. זה חיוני היות ונשים עם מחלת חניכיים נמצאות בסיכון גבוה יותר של תוצאות היריון שלילי, כמובן שאסור לך להזניח את השיניים במהלך ההריון.

השאירו כאן את הפרטים ונציג אור השן יחזור אליכם

yonatan.lapidot@gmail.com
Facebook
Google+
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

הרשמו לניוזלטר

סגירת תפריט