האדמו"ר מבעלזא בהבדלה | צילום: פישל רוזנפלד, בחזית

על רקע התפשטות נגיף הקורונה ולקראת הנחיות המדינה על הסגר כללי, שיגר כ”ק האדמו”ר מבעלזא מכתב לחסידיו בו הוא מבקש מהם לשמור על השמחה למרות המצב המתוח ולגלות סבלנות ואורך רוח כלפי הילדים בבית.

“אחי ורעי היקרים, אנשי שלומנו החביבים, כל או”א בשמו הטוב יבורך. הנני נדרש לאשר נשאלתי, כאשר נמצאים אנו כעת בתקופה של חוסר וודאות, לנוכח המחלה המדבקת ההולכת ומתפשטת בכל רחבי תבל – השי”ת ישמרנו ויצילנו מכל נגע ומחלה, ושלא יישמע עוד ח”ו שום שוד ושבר כלל בבתי ישראל – ורבים חפצים לדעת מה ה”א שואל מאתנו לעת הזאת, על כן הננו בזה בשורות אחדות מפי ספרים וסופרים כדלהלן”.

לדברי האדמו”ר, אין השכינה שורה אלא מתוך שמחה של מצוה, ולכן החובה מוטלת על כל אחד ואחד להרבות בעבודת השי”ת מתוך שמחה, “וכל שכן להתרחק ממידת העצבות ומרה שחורה רח”ל, כי העצבות והמרה שחורה הן אם כל החלאים ה’ ירחם, רק לקיים את מאמר הכתוב ‘עבדו את ה’ בשמחה בואו לפניו ברננה’, כי אז זוכים ‘דעו כי ה’ הוא אלקים הוא עשנו ולו אנחנו וגו’ וממילא זוכים להמתקת הדינים ולהינצל מכל צרה וצוקה נגע ומחלה בעז”ה וכו’.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

במכתב ביקש מההורים לגלות סבלנות יתר מול הילדים בבית. “וביותר צריך להזהיר בימים הללו כשהילדים מצויים בבית, שחובה מוטלת על כל ההורים להתאזר ביותר במידת הסבלנות ובמידת השמחה, ומביא האדמו”ר מספר הקדמון ‘אורך ימים’ להגה”ק רבי שמואל בנבנשתי זי”ע מה שמביא בספרו בעל ‘שבט מוסר’: ‘יודע, באמת בכל מקום שיש שם רוגז וכעס, שם המזיקין מוכנים להזיק, השי”ת יצילנו מכל רע, ובפרט בזמן המגפה שאז מצויין הרבה מזיקין, והמכה הבאה בכעס (דהיינו מי שמכה את ילדיו בכעס) מכת המגפה מתדבקת עם המכה ההיא, ועיני ראו זה ולא זר’”.

את מכתבו חתם בקריאה להתחזק בתורה ולסייע לאלו שאין להם לקיים את חג הפסח. “ואבקש מאוד מכל אחד ואחד, להתחזק מאוד בלימוד התורה ובתפלה, וכן להרבות במעשי צדקה וחסד, ובפרט לקיים מצוות ‘והחזקת בו’ לאלו אשר מטה ידם בימים הללו ואין ידם משגת בעד צרכי מחייתם ולצרכי החג, לתמוך בהם ביד רחבה וברוח נדיבה: ולומר בכל יום ובכל תפלה ‘למנצח בנגינות’ לפני ‘אלקי נצור’ כמ”ש בכף החיים בשם האריז”ל זי”ע”.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית החדשות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

הקומזיצער דוד ברגר יחד עם דודי קאליש בשיר מתפילתו של “רבינו”!

וידרקר חוגג 85 ואברימי רוט מבצע את לחנו – “אשירה לד’ בחיי”

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל