מדען בוחן צילום תלת מימד של נגיף הקורונה | צילום: sp3n, שאטרסטוק

עשור לאחר נגיף הסארס הסיני שקטל את חייהם של קורבנות רבים – נגיף אסייתי חדש מאיים על העולם • שיפי חריטן עם כל הפרטים על המגפה שהכניסה מיליונים להסגר

ארגון הבריאות העולמי אומנם טרם הכריז על מצב חירום עולמי, אם כי הבהלה מפני וירוס הקורונה, בהחלט מסתובבת בעולם. בסין עצמה נרשמו 41 מקרי מוות, ואילו ההתפשטות של הווירוס הגיעה מסין אל תאילנד, ארצות הברית, יפן, דרום קוריאה, צרפת ואנגליה. נכון לעכשיו מקרי ההידבקות עומדים על אלפים.

נראה כי מדי עשור אנחנו נאלצים להתמודד עם מגיפה עולמית כלשהי שמשפיעה על אלפי בני אדם. הווירוס הנוכחי, קורונה, דומה לנגיף הסארס, שפגש אותנו בתחילת שנות האלפיים, נגיף שגרם למגיפה קשה ולפגיעה ביותר מ- 8,000 בני אדם – עשירית מהם מתו.

הבהלה מהקורונה – דיווחים שוטפים בקבוצת הוואטסאפ ‘בחזית הבריאות’ >>>

עשר שנים לאחר הסארס, התגלתה מגיפה נוספת במזרח התיכון ושיעור התמותה היה גבוה. ועכשיו, כאמור, הווירוס שמקורו בסין ומשפיע על חלקים נכבדים בעולם.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שוק בעיר ווהאן הסינית, נסגר בידי השלטונות לאחר שעלו עליו כמקור הנגיף. בשוק הספציפי הזה נמכרו בעיקר פירות ים, אך גם בעלי חיים נוספים. ההערכה היא כי הנגיף מגיע תחילה מבעל חיים לבן אדם, אך בהמשך, בני אדם מעבירים אותו ביניהם, מה שמסביר את ההתפשטות של המגיפה.

נכון לעכשיו אין טיפול ייעודי ובוודאי שלא חיסון נגד הקורונה, והטיפול סובב סביב הסימפטומים שלו, שנראים תחילה כמו שפעת והופכים במקרה של סיבוך, למה שנראה כמו מחלת ראות. דלקת ריאות, כשל נשימתי וכו’.

הבהלה מהקורונה – דיווחים שוטפים בקבוצת הוואטסאפ ‘בחזית הבריאות’ >>>

שירותי הבריאות הסינים ממליצים לתיירים שלא להגיע לעיר ווהאן, שהיא מקור הנגיף, ואף קוראים לתושבים שלא לצאת מהעיר. תנועת התחבורה הציבורית בעיר נעצרה לחלוטין כולל רכבות תחתית, מעבורות, אוטובוסים, מטוסים.

גם אצלנו פרסם משרד הבריאות הנחיות מיוחדות, באמצעות ד”ר אמיליה אניס, מנהלת האגף לאפידימיולוגיה שירותי בריאות הציבור, משרד הבריאות.

“במשרד בעומדים בקשר עם ארגון הבריאות העולמי, המרכז האמריקני לבקרת מחלות, המרכז האירופי לבקרת מחלות בשביל לקבל הערכת מצב מדויקת, וההנחיות שלנו תהיינה בהתאם” אמרה ד”ר אמיליה .

לדבריה, “בינתיים אנחנו ממליצים לכל הנוסעים להימנע ממגע עם בעלי חיים מתים או חיים, ולהימנע מלשהות בשווקים של בעלי חיים. בנוסף אנחנו ממליצים להם להימנע ממגע הדוק עם אנשים שחולים במחלה נשימתית וכמובן לשמור על היגיינה”.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הבריאות' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל