קורות חיים | צילום: Dragon Images, שאטרסטוק

“עסקים ואנשים” – טורו של מיכה שולם, יועץ עסקי בכיר ומאסטר במכירות

אם חשבתי שכבר ראיתי הכל, הטור של שבוע שעבר גרר גל תגובות שהוכתר מיידית כ”גל התגובות הגדול ביותר מאז ייסוד המדור”. כמות בלתי נתפסת של בעלי ובעלות עסקים נטלו את המקלדת ושלחו לי הגיגים, חיזוקים, רעיונות ותמיהות. המשותף לכולם, שאכן יש רצון חזק מאוד להתמקצע, יש חוסר גדול של הכשרות מקצועיות בענף, ורבים (מאוד!) אמרו, כל אחד בדרכו, שאם היה לו יועץ או מדריך לפני הקמת העסק – הוא היה חוסך המון עגמת נפש, הפסדים וזמן יקר שירד לטמיון. “רעבע געלט”, כפי שנוהגים לכנות זאת ביידיש.

אז אני רוצה ברשותכם, קוראים יקרים לקחת את זה צעד אחד נוסף קדימה: שלחו לי נושאים ספציפיים שהייתם רוצים ללמוד עליהם, תחומים שאתם מרגישים שיש או שהיה לכם חסר בהם. ואשמח לדעת מכם נקודה חשובה נוספת: האם עכשיו, כשאתם בעלי/ות עסקים תצאו ללמוד או שרק רציתם את זה לפני כן, לפני ההקמה בפועל? אני מבטיח שלדעתכם תהיה השפעה עצומה על מה שעומד לקרוא ממש ובקרוב בעז”ה.

השבוע, הגעתי להליך גיוס עובדות במסגרת ייעוץ שלי לאחת מלקוחותיי. משלב כתיבת מודעת הדרושים (כן, זו אומנות בפני עצמה) עבור בשלב ברירת קורות החיים שהגיעו (כן, יש בזה כללים לא מעטים) וכלה בביצוע הראיונות עצמם. מה לשאול, איך לשמוע בין השורות ואיך לגלות את מה שחשוב לנו כמעסיקים.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

לאורך שנות הייעוץ שלי, ובתפקידי הניהול השונים שביצעתי בעבר, אלפי קורות חיים הגיעו לידיים שלי, ואני יכול לומר לכם גם ככותבים ומועמדים למשרות השונות, חבל מאוד לשלוח בלנק מתבנית “רגילה” ולצטט שוב ושוב מה עשיתם. זה חשוב, נכון. אבל הרבה יותר חשוב שתספרו למה לדעתכם אתם מתאימים למשרה הספציפית הזו. למראיינים אין זמן לגלות את מה שלא כתבתם או להבין שאם עשיתם משרה אחרת אתם כן מתאימים בדיוק למה שהוא מחפש.

ראיתם דרישות ספציפיות במודעת הדרושים? קחו 3 שניות, והדגישו את הדברים שלדעתכם אמורים להביא לידיעת המגייס את ההתאמה שלכם לדרישות שלו. תאמינו לי, זה יעלה בעשרות אחוזים את הסיכויים שלכם להגיע לראיון עבודה.

במקביל, אני שמח מאוד שהצלחתי להגיע למטלה הזו של כתיבת המדור, כי בזמן שאתם תקראו את השורות האלה, בעזרת ה’ אעמוד תחת החופה של בני הבכור. מה שמביא אותי לנושא חשוב שטרם עלה: הפרדת העסק מהמשפחה. איך לנהל עסק (וחשבון של העסק) שלפעמים סוחף ומטביע ובמקביל / בנפרד איך לנהל את החשבון הפרטי שלפעמים סוחף ומטביע… ושה’ יתברך ישלח לכם שמחות, שפע ובריאות כל ימי חייכם.

יש לכם תשובות? יש לכם הצעות? אין לכם מושג כמה התשובות שלכם יעזרו לי. צאו לדרך!

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית הכלכלית' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל