מה חדש במוזיקה // טורו השבועי של משה פלד ב’בחזית המוזיקה’

איך אפשר שלא להתייחס לאירועי סיומי הש”ס ההמוניים והמיוחדים המתקיימים בימים אלו ברחבי הארץ והעולם, ובהזדמנות זו אאחל ברכת מזל טוב לאבי שליט”א שזכה אף הוא לסיים את הש”ס במלואו, ולכל המסיימים הנכבדים שזכו גם הם! וכצפוי, גם עולם המוזיקה נרתם למשימה בכל כוחו, וייצר למעננו כמות יפה של סינגלים חדשים שהושקו לכבוד המאורעות.

ואומנם, כמו תמיד, נחלקו הם לשניים, אלו ה’אמיתיים’, אשר נכתבו בשמחה בגיל ובטוהר לכבוד התורה הקדושה, ומנגד – אלו אשר הושקו בנסיבות מסחריות בלבד, והדבר ניכר היטב בשיר, בשירה, בעיבוד ובהפקה.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

1. אם דיברנו על טוהר, האזנתי לשיר “אחת שאלתי” – אשר הושק על ידי משפחת רזאל המוכרת, הכוללת בין היתר את האחים אהרון ויונתן רזאל, והתפעלתי. לאו דווקא מהעיבוד הנעים של יונתן, או מביצועי השירה של אהרון, אחיו ואביהם, אלא מהחבילה הכוללת. חבילה של משפחה יקרה, אבא ובנים, אשר זכתה לסיים את הש”ס כולו, ועתה חוגגת את המאורע בשירה הבוקעת מן הלב. שיר טהור, ביצוע טהור, זהב טהור.

2. ולמרות שאיני נמנה על בני קהל עדת החסידים, יש הרבה מהם המוציאים חומרים מצויינים, וביניהם הזמר בערי וובער, שמשיק סינגל חדש לכבוד מעגל סיומי הש”ס – “הדרן” כך שמו. הלחן נחמד וכך גם העיבוד. מה שמשך את אוזני – זה הביצוע של ברי, המבצע את השיר בנימה ‘בוגרת’ וטובה. שיר קצבי, וטקסט קליט המתאים לאווירה!

3. יענקי למר, חזן מצוין (אח של…) יוצא בסינגל חדש אשר הוא בעצם ביצוע מחודש לשיר ‘היכן בני נודד בלילה’ – של הזמר רנדי ניומן במקור. הביצוע ממש אבל ממש טוב! והעיבוד עוטף בצורה מושלמת את השיר. אומנם קצת מפריעה התחושה שהשירה של יענקי – טופלה מעט, אך אין זה מעיב על הביצוע המצוין והפחות סטנדרטי!

4. שקט. רוח קרה כקרח שורקת בלחש, כשמעגל ענק של כמאה אלף אנשים יושבים ומאזינים לקולו של יצחק מאיר הלפגוט שר את היצירה ‘קל מלא רחמים’, כשצלילי פסנתר מלווים אותו בעיבוד מינימלי, ורק קולו הבטוח ועם זאת השבור – חוצה בבטחה את הקו ממרכז במת איצטדיון הבייסבול ‘מט-לייף’ – אל אוזניהם של עשרות אלפי המשתתפים אשר הגיעו לאירוע המיוחד של סיום הש”ס המרכזי של אגודת ישראל בארצות הברית.

להרבה מיצירותיו של הלפגוט האזנתי במהלך השנים, אך לביצוע כזה, אשר בחר במעמד האדיר הזה להנציח דווקא את קדושי השואה, גברים נשים וטף, עדיין לא יצא לי להאזין. מרגש, סוחף, ועוצמתי מאוד. ביצוע אשר גרם לכל הקהל הקדוש אשר שכן במקום להזיל דמעה. אשריכם ישראל.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל