מוטי שטיינמץ בהופעה באלעד | צילום: נתי אלבר

מה חדש במוזיקה // טורו השבועי של משה פלד ב’בחזית המוזיקה’

רבים וטובים שברו את עט הפרקר היוקרתי שלהם (או את לחצני הפלסטיק של מקלדת מחשבם) תוך נסיון עיקש להגדיר או למקד לנקודה מסוימת את התהליך המענין שעוברת המוזיקה היהודית בשנים האחרונות. יש המחשיבים זאת לטובה ויש שלא, אך אין חולק שהתחרותיות העצומה בתחום, ושיטפון החומרים החדשים הנלחמים על מקומם בצמרת – גורמים למפיקים לייצר מוזיקה טובה יותר, איכותית יותר ושאינה מתפשרת.

1. סאגת סיומי השס העולמי מסרבת לרדת מסדר היום, ובצדק. שירות ותשבחות ממשיכות לשבח ולפאר את המעמד בכל תדר רדיו או מדיה אפשרית, והמוזיקה גם היא לא טומנת ידה בצלחת. חייב לציין, שכשהאזנתי לראשונה לשירו החדש של מוטי שטיינמץ “בזכות התורה” – לא התחברתי אליו במיוחד. השיר היה נשמע לי כאחד מעשרות האלרים שיצאו בתקופה זו, אך לאחר מספר האזנות נוספות, הבנתי שיש בשיר משהו מיוחד וסוחף. הלחן מבטא בצורה טובה ו’תמימה’ את שמחת התורה ולומדיה, והשירה של מוטי משלימה את החבילה וגורמת לשיר להשמע אותנטי וטהור.

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

2. מאז ומתמיד היתה מגמה ותשוקה מסויימת אצל המוזיקאים – להשיק את המוזיקה שלהם בזמנים אקטואלים המתחברים בצורה כזו או אחרת לאותה התקופה. טקסט הנלקח מפרשיות השבוע, או חג כזה או אחר המתקרב – היוו ‘טריגר’ מצוין לעניינים אלו. מאיר גרין, זמר פופ מוכר (וגם ידיד טוב) משיק שיר חדש – ‘עוד אבינו חי’ שמו. מוזיקת פופ מוגדרת בדרך כלל כמוזיקה קלילה ונוחה, אשר מדלגת על רגשות פחות נעימים ומבליטה בעיקר את הטוב והשמח. כזה הוא מאיר, משדר נינוחות ושמחה בכל חיוך וחיוך שלו, ובהחלט גורם הוא לשיריו לשדר את המסר הטוב ומלא התקווה לעתיד רגוע ורוד ושליו. כך גם שירו החדש אותו הכתב והלחין מאיר בעצמו – המלווה בקליפ חדשני ומצוין! לכו להאזין.

3. מקום שמור לי בעולמי, לאמנים הפורטים בשירם על מיתרי ליבם לא פחות ואולי אף יותר מאשר על מיתרי הכינורות המלווים אותם. כזה הוא היוצר אביגדור גביש – אשר בשירו החדש – “יונה” מיטיב לבטא את תחושותיו. הלחן שלו עצמו, והמילים של נעמה קופלד. הקליפ המלווה את השיר מצייר באופן ישיר את המסר אותו רוצה אביגדור להעביר.

4. ואם באמנים עסקינן, יונתן שחר יוצר מצוין בסינגל חדש ‘בורח’ כך שמו. יונתן מיטיב לבטא בשירתו את מהות הטקסט אותו הוא שר, מה שמשדר עומק ויחס של כבוד לשיר. האזינו!

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל