מה חדש במוזיקה \\ טורו השבועי של משה פלד ב’בחזית המוזיקה’

חייב לשתף אתכם. ישבתי אצלו באוהל. אוהל אבלים במרכז הארץ… לא ממש יודע באיזו מילה לבחור, או מהי הדרך הנכונה לחזק את האיש שיושב מולי, ומנסה להנחם. הוא חבר יקר, משתתף תדיר בלימוד המשותף שלנו במסגרת הלימוד של ‘אחוות תורה’. איש מיוחד, עדין כזה, משכמו ומעלה.

ואז הוא פותח את פיו ומספר עליה, על אמו היקרה שחלתה במחלה הנוראה. על התקופות הקשות, ועל איך שהוא מלווה אותה בין טיפול לתקווה, בין יאוש להיאחזות בחיים. הטלטלות שלא שוברות אותה, והברכות שהיא מעניקה לילדיה ברגעים האחרונים שלה. ברכות שהפכו לצוואה… “ואתה יודע”, כך הוא מספר לי, “השיר שלך, נו, ההוא השיר האחרון שלך, זה עם האבא והבן, השיר הזה התנגן אצלה בחדר בכל ימיה האחרונים פעם אחר פעם”. שתיקה. איך אני אמור להגיב? “אני מתרגש לשמוע” אמרתי לו. הוא חייך. “ואל תחשוב שבגלל הנסיבות אנחנו נוותר לך על הלימוד המשותף” – הוספתי, והוא חייך שוב, חיוך גדול. וכל מילה נוספת מיותרת. #יש_מי_שמחכה

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

1. כולנו מכירים את מעלותיו של האתרוג שניחן גם ביופי חיצוני וגם בפנימיות משובחת. אז נכון שחג הסוכות אי שם מאחורינו, אך כשהאזנתי השבוע לשירו החדש של האמן ירון בר “שלהבת הנשמה” – הרגשתי את שניהם, את החיצוניות הזוהרת והפנימיות הטהורה גם יחד. הטקסט המיוחד שזור היטב בלחנו של המלחין המוכשר אלי קליין, והפסנתר המלווה את השיר, תומך באופן מושלם בביצוע ובהגשה המיוחדים של ירון, אשר קולו בוקע ועולה ברגישות מוזיקלית נדירה לאורך כל היצירה. כלי ה’קונטרה בס’ האותנטי המלווה את השיר, מעשיר מאוד את העיבוד המופק היטב על ידי אלי קליין ואיצי ברי. אל תפספסו!

2. על אביתר בנאי כבר דיברנו בעבר. אחד המוזיקאים המוערכים בישראל, ועם זאת שונה מכולם. המוזיקה של אביתר ידועה כמוזיקה ייחודית השייכת רק לו, ובחלק גדול משיריו, יש צורך בהאזנה עמוקה, וברצון להכיל את האמנות שבו. וכעת ממשיך אביתר בשיתוף הפעולה המעניין עם המוזיקאי תמיר מוסקט, ומוציא סינגל נוסף “מכור” כך שמו. הטקסט שונה וייחודי, והמוזיקה מצויינת.

3. אמשיך בשיר חדש ועליז במיוחד, של להקת “גרוב סגול”, אשר כשמם כן הם… “העני והיהלום”. השיר בכתבם ובלחנם של חברי הלהקה – פאנקי ומחוייך לכל אורכו ורוחבו, ומבוסס על סיפור של רבי נחמן מברסלב.

4. לאחרונה רבים שואלים אותי האם בנוסף למוזיקה שלי כיוצר, אני גם מנגן או שר באירועים. אז כן חברים, כמוזיקאי, אני אוהב לחיות את הקהל מקרוב, ולכן אני שר באירועים ומנגן על קלידים, ואם תרצו שאשמח אתכם בשמחתכם, אתם מוזמנים להתקשר ולתפוס תאריך 054-226-3316.

אולי יעניין אותך גם:

הכתבה פורסמה לראשונה במהדורת 'בחזית המוזיקה' במייל. להרשמה:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

ושוב זאנוויל עם אתגרים מסוכנים על הבמה • צפו

רולי דיקמן בקליפ געגועים על הדור שאינו – “ימים יפים”

חובה צפייה! השלום זכר של כל ענקי הזמר

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל