איך עונים על שאלות כמו “איזה תואר ראשון כדאי ללמוד” או “האם זה באמת התחום שמתאים לי”? והאם בכלל קיימת תשובה אחת לשאלות הללו? אלו הן – על קצה הקרחון – הדילמות אליהן נדרשים הבאים בשערי עולם האקדמיה • בפרויקט מיוחד כינס ‘סמארט מגזין’ את טובי היועצים בתחום, שחושפים: כך תבחרו תחום לימודים!

לימודים

אם החלטתם שאתם רוצים ללמוד, ודאי שאלתם את עצמכם “מה כדאי לי ללמוד?”, שאלה אליה נדרש כל מי שמתעניין בלימודים גבוהים. כיצד עונים על השאלה?

יש כאלה שחושבים ללמוד מקצוע מסוים כי הם נמשכים אליו, במקרה כזה נשאלת השאלה האם הכיוון אכן תואם את כישוריהם. לעומת זאת, רבים הם אלה שממש אין להם מושג מהו תחום הלימודים שיכול להתאים להם, והם לא מכירים תחום ספציפי ש”מעניין” אותם. מנגד, יש כאלה שנמשכים ליותר מדי תחומי עניין… הם רוצים ללמוד גם וגם וגם…

ויש גם אחרים שמגיעים לקבלת החלטות בתחום הלימודים על־ידי הכוונה של בני המשפחה או של חברים, או כחלק מטרנד אופנתי. מה שמשותף לכולם – הוא חוסר הוודאות וחוסר היכולת להחליט. מתברר שיש מי שיכול לעזור לכולם למצוא את מסלול הלימודים הטוב והמתאים ביותר עבורם. במסלול האקדמי המכללה למינהל  – קמפוס בני ברק, מציעים שירות ייחודי שמסייע למתלבטים לבחור את מסלול הלימודים המתאים עבור הקהל החרדי.

תהליך הלווי האישי עוזר למתלבטים לבחון לעומק מהן נטיותיהם, האם חלומותיהם תואמים את כישוריהם ובכך מסייעים להתמקד בתחום לימודים המתאים ביותר. אז איך זה עובד? הנה מה שמסביר חגי מיצמכר, מנהל מערך הייעוץ והרישום בקמפוס:

ברגוע – לפני הכל תירגעו. ההתלבטות הזו, גם אם היא נראית גדולה ומפחידה, היא אחת מההחלטות החשובות שנקבל בחיינו עם השפעה לטווח ארוך. אך טבעי ומבורך שניתן על כך דעתנו בצורה מעמיקה ורצינית, בטרם נחליט לגבי הכיוון אותו נבחר. אז בלי לחץ. הכל טוב.

מחקר – מומלץ לעשות בדיקת רקע מקיפה ולנסות לאסוף את כל המידע הרלוונטי. למדו את התחומים שמעניינים אתכם, קראו עליהם, דברו עם אנשים שלמדו ולומדים את התחום, דברו עם אנשים שעובדים במקצוע, הסתכלו במודעות הדרושים כדי לנסות לקבל תמונת מצב על רמת הביקוש לתחום שבו אתם מתעניינים ולדרישות המעסיקים.

תואר ראשון

ליועץ טרום לימודים ולהכוונה השאירו פרטים כאן

אל תרמו! – נסו להיות כנים עם עצמכם: האם התחום בו אתם מתעניינים מתאים לכם באמת או שהוא רק נשמע לכם נוצץ, האם הוא מתאים לאופי ולכישורים שלכם, האם הוא מעניין אתכם, האם הרצון ללמוד מדעי המחשב, עיצוב ובניית אתרים או חשמל למשל, נובע מחיבור אמיתי לתחום או רק כי זה נראה לכם מקצוע מכניס… האם ההעדפה שלכם ללימודי כלכלה תואמת את תחומי העניין שלכם או נובעת מכך שחבר שלכם לומד את זה. תשובות לשאלות אלו יכולות לסייע ולכוון אתכם למסלול שיתאם לאופי ולכישורים שלכם.

יש אלטרנטיבה – לאחר שבחרתם מסלול לימודים, בדקו מה האופציות שעומדות בפניכם. אלו מוסדות מציעים את המסלול אותו אתם מעוניינים ללמוד, מה הם תנאי הקבלה, מי המרצים במסלול, איזה עומס נדרש מהסטודנטים, האם בחירה במוסד מסוים תדרוש מכם נסיעה ארוכה, האם המוסד האקדמי שבו אתם מעוניינים נחשב לאיכותי בשוק העבודה ובוגריו הופכים להיות למועמדים אטרקטיביים לקבלת משרה?

יאלל-ה, לעבודה – אחרי כל זה צאו לדרך והכינו לעצמכם משימות: בירור מועדי הרשמה, מועדי ימים פתוחים, שאלו את כל השאלות שחשובות לכם ו… צאו לדרך. בהצלחה!


ל’מכללה למנהל‘ כ-9,000 סטודנטים ומעל 60,000 בוגרים המשולבים בשוק התעסוקה הישראלי, ביניהם לא מעטים המכהנים במשרות בכירות במשק, במגזר הפרטי כמו גם במגזר הציבורי. אחת המשימות של המכללה למינהל היא להוות מוסד אקדמי פרקטי שייצור לסטודנטים את מירב התנאים להשתלבות בשוק העבודה ולצמצום הפערים בחברה בישראל. בקמפוס החרדי, המהווה שלוחה לקמפוס האם של המכללה בראשון לציון, מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון מדעי המחשב, תקשורת וניהול, כלכלה ומדעי התנהגות. סטודנטים רבים במכללה לומדים באמצעות מלגות מקרנות שונות, התומכות בסטודנטים זכאים.

אולי יעניין אותך גם:

ליועץ טרום לימודים ולהכוונה השאירו פרטים כאן

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

התחדשנו בעמוד פייסבוק

“אנא בכח”: ראש העיר בדואט עם פרחי הרא”ם

LIVE: תפילה היסטורית להנצל מהקורונה

מוישי רוזנברג מבקש: “וקבץ נדחינו”!

נוסטלג’יק! MBD, יידל ורדיגר ועמירן דביר

נגיף הקורונה: הקב”ה ציווה ונשמרתם

כל הגדולים במחרוזת אחת: סקולען!

אהר’לה סאמט באלבום: אוירא דארץ ישראל

“יעדער זינגט”: דודי קנופלר עם להיט פורימי

“קיימו וקיבלו”: רולי דיקמן מפתיע באידיש

תורה פארשטאנד: גרשי אורי ושרוליק קלצקין

“וישמיענו”: משה קאליש בלחן חדש

ניגון לעלוב: החדש של סאמט, דסקל ומלכות

מעוניין לפרסם בסמארט-מגזין?

שלח לנו פרטים ונחזור אליך בשמחה!

תחזית מזג האוויר

סגירת תפריט

רגע לפני שאתה עוזב,

רצינו לעניין אותך ב-3 הכתבות החמות באתר

הרשם עכשיו ל'בחזית' לקבלת החדשות החמות ישירות למייל